Obama jak Nixon?

Opublikowano: 21.06.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 184

Nie milkną echa skandalu wokół akcji „kontrolowanego” przemytu broni do Meksyku. Barack Obama odmówił udostępnienia związanych z nią dokumentów.

Akcję „Fast and Furious” realizowało federalne Biuro Kontroli Broni Palnej, Tytoniu i Alkoholu (ATF).

Agenci biura podległego Ministerstwu Sprawiedliwości obserwowali nielegalny zakup broni w USA, realizowany częściowo przez podstawionych pośredników, a następnie mieli czuwać nad transportem broni do Meksyku, aby wytropić i znaleźć dowody przeciw jej nabywcom – bossom gangów narkotykowych. Okazało się jednak, że agenci ATF stracili jednak kontrolę nad szmuglowanym tysiącem sztuk broni. Później broń była znajdowana w miejscach licznych zabójstw w wyniku porachunków między kartelami.

Barack Obama w związku z całą sprawą odwołał się do przywileju władzy wykonawczej i odmówił udostępnienia dokumentów związanych z akcją badającej sprawę komisji Kongresu. Republikanie, którzy mają większość w komisji, są oburzeni zachowaniem prezydenta USA.

W USA wybuchła prawdziwa polityczna burza.

Prawicowy portal internetowy Drudgereport.com zamieścił nawet na czołówce fotomontaż, który przedstawia twarz będącą kompozycją twarzy Obamy i prezydenta Richarda Nixona (1969-1974).

Nixon ustąpił z urzędu pod presją w wyniku afery Watergate. On także, podobnie jak teraz Obama, odmawiał ujawnienia dokumentów Białego Domu, powołując się na interesy bezpieczeństwa państwa.

Opracowanie: pł
Na podstawie: drudgereport.com, PAP
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
papillon
Użytkownik
papillon

Po pierwsze, przestańcie powoływać się na pejsatą niezalezna,pl, jest zależna i to jak jasna cho..ra. Cokolwiek napiszesz o chazarskim robactwie, to zaraz jesteś trollem. Wg nich oni w ogóle nie istnieją, czyli poglądy pejsatych w 100%.
Po drugie, czasy Nixona i Buraka są zdecydowanie inne. Teraz w USraelu są obozy koncentracyjne i nikt tak naprawdę nie będzie chciał zadzierać z Burakiem, ot tak trochę pokrzyczą by stworzyć pozór “demokracji”.