O tajnych kontaktach Izraela

Opublikowano: 21.11.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Minister energetyki Izraela Juwal Steinitz powiedział w niedzielę, że państwo żydowskie utrzymuje tajne kontakty z wieloma krajami arabskimi. Odpowiednie oświadczenie wystosował na antenie izraelskiego radia wojskowego, odpowiadając na pytanie, dlaczego kontakty Izraela z Arabią Saudyjską nie zostały upublicznione.

„Mamy kontakty, które są częściowo utrzymywane w tajemnicy, z wieloma krajami muzułmańskimi i arabskimi, i zazwyczaj druga strona jest zainteresowana utrzymaniem tych kontaktów w tajemnicy” — powiedział minister. „My (Izrael) z reguły nie mamy z tym (upublicznieniem) problemów, ale szanujemy życzenia drugiej strony, niezależnie od tego, czy mowa o Arabii Saudyjskiej, czy innych krajach arabskich czy muzułmańskich”. „Ich (kontaktów i powiązań) jest o wiele więcej, ale my (Izrael) utrzymujemy je w tajemnicy” — dodał.

16 listopada w wywiadzie dla arabskiej gazety „Elaf” szef Sztabu Generalnego Armii Obrony Izraela Gadi Eizenkot oświadczył, że państwo żydowskie w razie konieczności gotowe jest udzielić Arabii Saudyjskiej informacji wywiadowczych w celu przeciwstawienia się Iranowi. Zwrócił uwagę, że oba kraje mają wspólne interesy w kwestii stosunków z Iranem, który „dąży do dominacji na Bliskim Wschodzie”. Dodał również, że Izrael jest gotowy do wymiany doświadczeń i informacji wywiadowczych z umiarkowanymi państwami arabskimi w celu przeciwstawienia się Iranowi.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o