O czym świadczy kolor galaktyki?

Opublikowano: 03.07.2016 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 391

Naukowcy mają odpowiedź na powiązanie koloru galaktyki ze stadium ich rozwoju. Najnowsze badania zostały zaprezentowane 30 czerwca 2016 r. na konferencji National Astronomy Meeting na Uniwersytecie w Notthingham.

Międzynarodowy zespół, stworzony przez Uniwersytet w Durham użył nowego komputerowego modelowania wszechświata (tzw. EAGLE simulations), by dokładnie zbadać kolory galaktyk oraz to, co mogą one mówić o ich ewolucji. Naukowcy prezentowali jak zarówno wiek gwiazd znajdujących się w galaktykach oraz ich skład wpływa na kolor, którymi galaktyki emanują.

Z badań wynika, że najczęściej spotykanymi kolorami galaktyk są galaktyki czerwone i niebieskie. Natomiast zielone występują znacznie rzadziej i są w trakcie szczególnego etapu w ich ewolucji. Gdy gwiazdy się wypalają, galaktyka zmienia kolor z niebieskiego, poprzez zielony aż do czerwonego, gdy umiera.

Badacze przewidują jednak niewielką szansę dla zielonych galaktyk. Jeśli warunki będą sprzyjające, mogą one zaabsorbować świeży gaz z ich otoczenia, co może przywrócić do życia gwiazdy i planety oraz dać galaktykom z powrotem ich zdrowy, niebieski kolor. Poprzez używanie takich symulacji do nauki o zmianach w kolorze galaktyk, jesteśmy w stanie przyspieszyć proces ewolucji wszechświata, z bilionów lat, które dzieją się w prawdziwym wszechświecie, po kilka dni w komputerze.

To znaczy, że nie potrzebujemy już tylko widzieć kolorów galaktyk, zamrożonych w czasie. Możemy obserwować ich ewolucję. Kolejną zaletą jest to, że możemy usunąć niechciane składniki, które zmieniają lub przysłaniają kolor, takie jak uciążliwe chmury kurzu, które uniemożliwiają galaktykom emanowanie światłem.

Autorstwo: M@tis
Na podstawie: Beforeitsnews.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.