O co chodzi protestującym rolnikom?

Opublikowano: 21.02.2024 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 958

Rozmowa o rolniczych protestach z bliskiej perspektywy. Rafał Majnert jest jednym z nich, pracuje w rodzinnym gospodarstwie rolnym i mówi o tym, co budzi w nich sprzeciw. Warto posłuchać.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Komzar 21.02.2024 17:44

  w 6 minucie jest powiedziane dlaczego są te problemy: Bo rolnicy są uzależnieni od dopłat rządowych i unijnych!
  Dali się uzależnić, bo to się nie stało wczoraj, no i teraz jest problem. Tylko każdy rozważa sytuację obecną a nie bierze pod uwagę historii. Jak uzależnianie się było w miarę wygodne to nikt nie protestował.
  Ja bym chciał by rolnicy zgłaszali korzystne postulaty jak zniesienie obowiązku wysiewy kupionego ziarna. Wtedy może coś by się zmieniło dla wszystkich.
  Albo zakaz sprowadzania jedzenia nieekologicznego. Nieważne skąd.

 2. rozrabiaka 21.02.2024 17:52

  Przykład: artykuł ze strony : /2024/02/21/absolutny-skandal-konsul-rp-we-lwowie-potepia-rolnikow-i-kaja-sie-przed-ukraincami/

  Na wp też potępiają, głupoty wypisują, że nie zdrowo jedzą, problemy dla ukr itd – same nagłówki

 3. Flibusta 21.02.2024 18:42

  Przecież gospodarstwa rolne są swego rodzaju zakładami produkcyjnymi. Ich produkcja zaspokaja potrzeby krajowe (a potrzeba żywności należy do potrzeb podstawowych) oraz może być sprzedawana poza kraj. Jest to ważna dziedzina gospodarki. Dziwne więc jest działanie władz państwowych Polski, które celowo umożliwiają utratę niezależności żywnościowej całego kraju. Skoro sprowadza się tanią żywność zza granicy (bo tania i można zarobić) to trzeba zapytać, czemu ona taka tania??? Czy ktoś jeszcze o dumpingu pamięta? Tak to interesowni ludzie skądinąd, przy pomocy towarów zza wschodniej granicy likwidują polską niezależność. Ponieważ bardzo wiele osób chce jedynie zarobić (kto wymyślił takie słowo, ono brzydko mi się kojarzy), to proceder trwa i jego zasięg jest coraz wyższy.

 4. Dobroca 21.02.2024 18:59

  @Komzar

  „Jak uzależnianie się było w miarę wygodne to nikt nie protestował.”

  To Twoje zdanie jest najbardziej poprawną odpowiedzią.

  W pewnym momencie POLSKIM rolnikom tak się w du.pach poprzewracało od dotacji, że aż im pychy brakowało wobec konsumentów, zwłaszcza w szyderczym windowaniu cen.

 5. Katana 22.02.2024 10:07

  Zgadza się… Teraz widać, że mogą być jabłka za niecałe 2 zł/kg. To ok. 2x mniej niż chcieli przed inflacją. I Rosja nie kupuje.

 6. rozrabiaka 22.02.2024 11:26

  “O co chodzi protestującym rolnikom?” Natychmiast powinni przenieść protest na wiejską w Warszawie. Artykuły i politycy wskazują społeczeństwu, że mają (rolnicy) jakiś nie uzasadniony problem i do tego szkodzą “wojnie” na ukr.
  Rolnicy sami sobie szkodzą! Będzie taka sytuacja, że nikomu ich żal nie będzie a telewizja wytłumaczy, teraz Polacy macie tani chlebek, bo tanie zboże – a rolnicy chcieli dla was źle.

 7. rozrabiaka 22.02.2024 11:28

  Zatrudnią aktorów jak za czasów elixiru i pokażą patrzcie – “Janda je chlebek z biedry, ona biegnie jako pierwsza o 7.00 rano aby dostać świeży chlebek z biedry pakowany w worek plastikowy z datą 2 miesięcy przydatności” – niam niam

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.