NSA szpieguje właścicieli bitcoinów

Opublikowano: 23.03.2018 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 633

Portal “The Intercept” poinformował, że znany amerykański dysydent, Edward Snowden dostarczył dokumenty, które pokazują, że Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) uważnie śledzi cyfrowe waluty, w tym bitcoiny. Dzięki specjalnym projektom badawczym są w stanie śledzić posiadaczy bitcoinów!

Tajemnicze projekty umożliwiające takie szpiegostwo noszą w NSA nazwę OAKSTAR i MONKEYROCKET. Dziennikarz Sam Biddle wyjaśnił, że dokumenty pokazują, że NSA wykonała dużo pracy, aby dotrzeć do użytkowników bitcoinów na całym świecie i dzierży co najmniej jedno tajemnicze źródło informacji, pozwalające na to aby śledzić nadawców i odbiorców bitcoinów.

Dodano, że źródło danych prawdopodobnie wykorzystało zdolność NSA do zbierania i analizowania surowego, globalnego ruchu internetowego, a jednocześnie wykorzystuje ono nienazwane oprogramowanie, które rzekomo zapewnia anonimowość użytkownikom. Biddle ocenił, że „śledzenie może również wiązać się z zbieraniem intymnych informacji na temat komputerów użytkowników.

NSA zebrała również informacje o hasłach użytkowników bitcoinów, aktywności internetowej i typie unikalnego numeru identyfikacyjnego urządzenia znanego jako MAC. Ponadto NSA ma możliwość śledzenia adresów internetowych użytkowników Internetu, portów sieciowych i sygnatur czasowych.

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: TheIntercept.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.