Nowy wyciek radioaktywnej wody w Fukushimie

Opublikowano: 10.04.2013 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 291

Operator zniszczonej dwa lata temu przez tsunami japońskiej elektrowni atomowej Fukushima oświadczył, że traci wiarę w wytrzymałość tymczasowych zbiorników na skażoną radioaktywnie wodę, ale nie dysponuje innymi możliwościami jej składowania.

Firma będąca operatorem elektrowni atomowej Fukushima 1 poinformowała o nowych wyciekach radioaktywnej wody z podziemnego zbiornika używanego do chłodzenia reaktorów.

TEPCO poinformowało, że nowy wyciek wykryty został w zbiorniku, do którego zlewano wodę z innego zbiornika, gdzie wcześniej odnotowano podobny problem.

W ubiegły piątek w elektrowni Fukushima 1, która wstrzymała pracę w 2011 roku, po raz drugi w ciągu ostatniego miesiąca doszło do awarii systemu chłodzenia basenów ze zużyty paliwem jądrowym. Problem udało się rozwiązać.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o