Nowy wariant koronawirusa z Nigerii

Opublikowano: 07.03.2021 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 996

Wariant korona wirusa SARS-CoV-2, który pierwotnie pojawił się w Nigerii, zawiera „niepokojące” mutacje. Wariant „nigeryjski” został po raz pierwszy wykryty w Nigerii w grudniu 2020 roku. Badacze z Edynburga informują, że wariant wykazuje podobieństwo do wariantu B.1.1.7 (tzw. brytyjski wariant) i że zawiera mutacje, które są niepokojące, w tym mutację E484K obejmującą białko tzw. kolca korona wirusa, która zwiększa jego zakaźność i może sprawić, że skuteczność szczepionek wobec wariantu jest obniżona.
Zdaniem dr. Simona Clarke’a, profesora mikrobiologii komórkowej z Uniwersytetu w Reading, nowo wykryty wariant może być odporny na istniejące szczepionki na COVID-19


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.