Nowy sposób wyłudzania pieniędzy: „na CBŚ”

Opublikowano: 13.10.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 759

Słabnące zaufanie do banków zainspirowało oszustów do wdrożenia nowego sposobu wyłudzenia pieniędzy. Osławiona metoda „na wnuczka” stała się na tyle głośna, że przestała działać. W stolicy „fałszywy funkcjonariusz” CBŚ próbował okraść starszego mężczyznę na ogromną sumę pieniędzy.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, do 89-letniego mieszkańca Warszawy zadzwonił mężczyzna podający się za oficera Centralnego Biura Śledczego. Przekonał go, że pracownicy banku, w którym trzyma swoje oszczędności, współpracują z mafią i właśnie zamierzają pozbawić go pieniędzy. Fałszywy funkcjonariusz wypytał dokładnie o stan konta, po czym wydał odpowiednie instrukcje. Staruszek zgromadził 235 tysięcy złotych, o czym sam poinformował swojego rozmówcę.

Oszust kazał mu pójść do banku i zrobić przelew na wskazane konto, zapewnił że dzięki temu uda się uratować jego pieniądze, a nieuczciwi pracownicy zostaną zdemaskowani.

Najwyraźniej nieufność wobec banku była silniejsza niż nieufność wobec nieznanego rozmówcy, ponieważ starszy pan postąpił zgodnie z wydanymi poleceniami. Poszedł do oddziału banku, wypełnił polecenie przelewu, a po opuszczeniu budynku, gdy przez kwadrans nikt się z nim nie skontaktował, udał się do najbliższego komisariatu.

Policjanci zareagowali błyskawicznie. Okazało się, że przelew został już zrealizowany, ale pieniądze jeszcze nie zostały wypłacone.

31-letni złodziej wpadł podczas próby ich podjęcia. Pieniądze wróciły do właściciela, ale zapewne podobne historie będą się powtarzały dopóki instytucje finansowe nie zdobędą powszechnego zaufania.

Autorstwo: PL
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 13.10.2015 16:23

    Mają tupet, ale i brak rozumu

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.