Nagonka medialna na nowego ministra środowiska

Opublikowano: 11.11.2015 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 973

Jedną z najbardziej pozytywnych postaci nowego polskiego rządu jest przyszły minister Środowiska Jan Szyszko. Świadczy o tym między innymi jego postawa w kwestiach tak istotnych jak globalne ocieplenie i smugi chemiczne, zwane też z angielskiego jako “chemtrails”. Dwa lata temu jeszcze jako poseł, Jan Szyszko zapytał wprost w interpelacji o to co jest spryskiwane nad naszymi głowami.

Oczywiście tłum nienawistników od razu przystąpił do wyśmiewania tego, że przyszły minister środowiska może mieć wątpliwości w kwestii smug po przelotach samolotów, które dają podstawę zachmurzeniu. Poseł Szyszko zapytał wprost o to czy takie zjawisko istnieje.

“W ostatnich miesiącach byłem wielokrotnie informowany i pytany przez zaniepokojonych ludzi o przyczyny i skutki częstego stosowania, jak określają, oprysków z samolotów metodą chemitrails. Niektórzy kojarzą to z wojskowymi projektami badawczymi w atmosferze, wyrażając zaniepokojenie o swoje zdrowie. Muszę przyznać również, że wiele sprzecznych informacji pojawia się w Internecie”

W odpowiedzi polityk uzyskał zapewnienie, że nic niepokojącego nie dzieje się nad naszymi głowami. Oto fragment oficjalnej odpowiedzi na tę interpelację nadesłanej z Ministerstwa Środowiska pod rządami Platformy Obywatelskiej.

“Ponieważ w mediach pojawiają się wypowiedzi sugerujące, że niektóre samoloty celowo rozpylają bliżej nieokreślone substancje chemiczne, o szkodliwym i niepożądanym działaniu dla organizmów żywych, informuję, że głównymi produktami spalania lotniczych paliw do napędu silników turbinowych umożliwiających loty na dużych wysokościach są para wodna i dwutlenek węgla, a stosowanie środków ochrony roślin za pomocą statków powietrznych jest regulowane przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady.”

Obecna nominacja Jana Szyszko na nowego Ministra Środowiska spowodowała oczywiście falę nienawistnych artykułów prasowych i wpisów w Internecie sugerujących, że jest on wariatem wierzącym w dziwaczne teorie spiskowe. Ludzie, którzy kiedyś rechotali bezmyślnie z tego, że na Mazurach byli przetrzymywani Talibowie, teraz okazują swą wątpliwą mądrość stwierdzając, że żadne chemtrails nie istnieją, bo gdyby istniały mówiono by o nich w telewizji.

Jan Szyszko jest też bezpardonowo krytykowany ze względu na wyrażane przez niego wątpliwości w sprawie antropogenicznego charakteru globalnego ocieplenia, a wręcz w ogóle jego istnienia. Dla wielu osób ktoś kto podważa aksjomaty wyznawców tej teorii jest po prostu nie do przyjęcia. Ciekawe, że jedna z teorii o chemtrails zakłada, że pojawiają się one właśnie po to, aby poprzez globalną geoinżynierię wpływać na temperaturę naszej planety. Zatem zarówno globalne ocieplenie jak i chemtrails mogą być ze sobą ściśle powiązane.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. beth 11.11.2015 12:35

  W moim odczuciu sądzę , że naprawdę warto zapoznać się z z n/w tłumaczeniem wypowiedzi z przed kilku lat szwedzkiej przywódczyni Partii Zielonych Pernilii Hagberg ;

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=sv&u=http://kkuriren.se/nyheter/1.2595064&prev=search

 2. Anna Teresa 11.11.2015 14:34

  no i na dodatek pan prof. chce badać czy GMO jest bezpieczne podważając slogan
  … nie ma naukowych dowodów ,że szkodzi….
  wątpiący pytający domagający się twardych dowodów których biotechnolodzy nie są w stanie pokazać bo ich nie ma.

 3. Abaddon 11.11.2015 15:39

  Już go lubię. I współczuję. Ciekawe kiedy przyzna, że źle się czuł gdy mówił o teoriach spiskowych. A jeszcze gorzej się poczuje, gdy ktoś będzie groził jego rodzinie.

 4. urartur 11.11.2015 18:47

  A ja proponuję dać mu potężną ochronę, bo seryjny samobójca nie lubi tych co walczą o nas.

 5. realista 11.11.2015 19:13

  cyt.:”Oto fragment oficjalnej odpowiedzi na tę interpelację nadesłanej z Ministerstwa Środowiska pod rządami Platformy Obywatelskiej.”

  i zobaczymy, czy pod rządami PiS okaże się co innego. założymy się, że nie?

  cyt.:”Jan Szyszko jest też bezpardonowo krytykowany ze względu na wyrażane przez niego wątpliwości w sprawie antropogenicznego charakteru globalnego ocieplenia, a wręcz w ogóle jego istnienia.”

  i świetnie. mam nadzieję, że dzięki temu coś się zmieni w debacie na ten temat.

  cyt.:”Ciekawe, że jedna z teorii o chemtrails zakłada, że pojawiają się one właśnie po to, aby poprzez globalną geoinżynierię wpływać na temperaturę naszej planety.”

  wpływ smug kondensacyjnych na temperaturę jest UDOWODNIONY. tyle, że raz ją zmniejsza, innym razem zwiększa. zależy od kilku czynników, bo z jednej strony np. zmniejsza nasłonecznienie, ale z drugiej zmniejsza wypromieniowywanie ciepła… .. .

 6. Prometeusz 11.11.2015 19:25

  @realista:

  Nikt nie mowi tu o smugach kondensacyjnych… 🙂

 7. realista 11.11.2015 19:34

  na szczęście nie ma innych… .. .

  (jak chcesz ciągnąć temat to tutaj http://wolnemedia.net/zdrowie/twory-zwane-panstwem-a-nowe-choroby/ 😉

 8. beth 12.11.2015 09:09

  Jak sądzę warto też jest rozpowszechniać n/w film;

  “cicha wojna” dr n. med. Jerzy Jaśkowski;

  https://www.youtube.com/watch?v=5WIhZBAosfQ

 9. Prometeusz 12.11.2015 09:10

  @realista:

  Gluchoniemych slepcow nic nie przekona…

  Kilogramy aluminium na metr kwadratowy w ciagu ostatnich ca. 10-ciu lat- ciekawe, skad sie wziely, prawda? No – przeciez nie spadly z nieba, bo byloby widac…! 😛

  A to, ze ‘smugi kondensacyjne’ maja czesto, gesto przerwy (1), a samoloty lataja szlaczkami nad miastami (2)- to tez oczywiste:

  1) W samolocie tez trzeba zmieniac biegi, jak w autobusie;
  2) Podobnie, jak autobus – samolot tez ma regularne przystanki ‘na miescie’.

  :):):)

 10. realista 12.11.2015 10:25

  Prometeuszu, przerwy z rzekomych chemtrailach nie mają nic wspólnego z pracą silników samolotu. ślad w atmosferze powstaje z wody zawartej w tej atmosferze. a wilgotność i temperatura w atmosferze nie jest jednorodna. nic więc dziwnego, że obserwujemy przerwy. popatrz choćby na zwyczajne chmury – widzisz ile w nich przerw? czy nie widzisz? bo jak nie to może sam jesteś ślepcem?… .. .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.