Nowy Jork wyda miliard dolarów na imigrantów

Opublikowano: 10.10.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1099

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams przyznał, że do końca roku podatkowego wyda blisko miliard dolarów na pomoc imigrantom. Wszystko z powodu wysłania ich do największego miasta Stanów Zjednoczonych przez republikańskich gubernatorów Teksasu i Florydy, czyli stanów borykających się z problemem nielegalnego przekraczania granicy przez obcokrajowców.

Adams w specjalnym przesłaniu do mieszkańców Nowego Jorku mówił wprost o „sytuacji kryzysowej”, w której znalazło się jego miasto. Już teraz przebywa w nim blisko 61 tys. nielegalnych imigrantów, a zapewnienie im zakwaterowania i odpowiedniej pomocy do końca bieżącego roku podatkowego będzie kosztowało blisko miliard dolarów.

Według burmistrza Nowego Jorku kryzys humanitarny zaczął się od „przemocy i niestabilności w Ameryce Południowej” i „jest przyspieszany przez amerykańską dynamikę polityczną”. Miasto musi więc zapewniać imigrantom mieszkania, żywność, edukację, opiekę zdrowotną i innego rodzaju „wsparcie instytucjonalne”, bo „ma działający, współczujący system”.

Jednocześnie Adams nie ukrywa, że sytuacja w kolejnych miesiącach się nie poprawi, stąd też ogłosił stan wyjątkowy i zwrócił się o pomoc do instytucji federalnych oraz innych stanów.

Polityk Partii Demokratycznej skrytykował przy tej okazji działania swoich rywali z Partii Republikańskiej. Gubernatorzy Teksasu i Florydy, Greg Abbott i Ron DeSantis, w ostatnich tygodniach zaczęli bowiem przetransportowywać nielegalnych imigrantów do miast i stanów rządzonych przez Demokratów.

Na podstawie: CNN.com, FoxNews.com
Wideo: YouTube.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Szurnięty Mędrzec 10.10.2022 11:34

  Wyraz jego twarzy wiele mówi XD

 2. dagome12345 10.10.2022 13:59

  Dawno nie zostawiałem wpisu na forum, ale ten artykuł wywołał uśmiech na mojej twarzy.

  Właśnie tak powinno się postępować z wszystkimi tymi , którzy we własnym mniemaniu walczą o biednych imigrantów.

  Każdy jest mądry i szlachetnych gdy nie musi stanąć twarzą w twarz z konsekwencjami swoich przekonań. Tyczy się to wszystkich polityków, celebrytów, a także zwykłych zjadaczy chleba, chcących za wszelką cenę pomagać innym , byle tylko nieprzyjemne konsekwencje nie tyczyły się ich najbliższego środowiska. Czytaj, miejsca zamieszkania , stanu posiadania itd

  Łatwo stawać po stronie emigrantów gdy mieszka się na strzeżonym osiedlu za 5 metrowym murem , a owych emigrantów upycha się po slumsach , ewentualnie w rejonach gdzie mieszkają średnio zarabiający.

  PZDR

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.