Nowiny z Kanady – 4

Opublikowano: 19.02.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 1513

Przekaz tygodnia: odzyskujemy nasze prawa wywierając presję na polityków.

https://www.youtube.com/watch?v=4elc8qFW5KM

Na ogłoszony przez Justina Trudeau stan wyjątkowy, zespół prasowy Konwoju Wolności 2022 wydał oświadczenie przypominające dezyderaty uczestników: zniesienie restrykcji pandemicznych i nakazów sanitarnych, spotkanie przedstawicieli protestujących z rządem. Nie ma zgody na postawę premiera, który okazując brak szacunku dla każdego kto nie zgadza się z jego zdaniem, nazywany jest wrogiem państwa. Dotychczasowy brak reakcji rządzących na apel protestujących spowodował kolejne kroki. Korzystając z trwającej sesji parlamentu postanowiono skierować wnioski protestujących do wszystkich rządzących i parlamentarzystów drogą telefoniczną i mailową, składać im wizyty. Do tej formy wpływu na władze zachęcani są wszyscy obywatele Kanady. Zespół do spraw kontaktów z uczestnikami i mediami spotyka się codziennie o 13.30 przekazując najnowsze uzgodnienia.

Odnotowano w toku upływającego tygodnia przypadki przejścia kilkorga oficerów policji na stronę kierowców. Dołączyli do nich również weterani wojskowi. 12 lutego b.r. w miejscowości Okanagan zorganizował się kolejny konwój składający się w głównej mierze z kilkuset mniejszych samochodów półciężarowych (pickup trucks). Oflagowane ruszyły ze wsparciem dla Ottawy. Powstając organizacje mające lepsze rozeznanie swoich problemów środowiskowych. Zorganizowany w mediach rządowych pokaz kilkunastu sztuk broni jaką rzekomo znaleziono wśród kierowców jest krokiem przybliżającym do potencjalnego postawienia pod zarzutem terroryzmu każdego posiadacza broni będącego uczestnikiem protestu mimo, że posiadanie broni w Kanadzie jest legalne.

Grono adwokatów doradzających kierowcom zgromadzonym w Ottawie wystąpiło z apelem do sił porządkowych przypominając, że protestujący nie ograniczają się w postulatach do własnej grupy zawodowej, ale występują w interesie wszystkich obywateli Kanady. Apelując o zrozumienie, odwołując się do faktu, że funkcjonariusze mają także dzieci i rodziny, prawnicy przestrzegali przed użyciem przemocy wobec pokojowego przebiegu i celu uczestników Konwoju Wolności. Apel prawników może mieć związek z zapowiedzią i przygotowaniami sił porządkowych do wyprowadzenia na ulice Ottawy działek sonicznych LRAD (Long Range Acoustic Device). Jako broń dźwiękowa emitująca od 2000 Hz do 3000 HZ za pomocą wąskiej wiązki wywołuje ona uczucie dezorientacji, nudności, wymioty, prowadzi do trwałego uszkodzenia aparatu słuchowego. Służy do sterowania tłumem, ewentualnie rozpraszania go.

Taki sprzęt mają też w Polsce. Na filmie niżej LRAD został wykorzystany do szerzenia strachu i koronawirusowej propagandy.

Wśród protestujących odczytano jako dobry znak fakt, że następuje przełom i zróżnicowanie stanowiska członków parlamentu w ocenie akcji trwającej już 3 tygodnie. Prawnicy dokonując analizy treści komunikatu o stanie wyjątkowym pouczają o jego prawnych uchybieniach podważających zasadność jego stosowania.

Bezwzględna polityka Trudeau, któremu wydaje się, że jest niezastąpiony, podpowiada coraz gorsze rozwiązania. Decyzja o kontrolowaniu kont bankowych pod pretekstem zapobiegania prania brudnych pieniędzy spowodowała, że niemal następnego dnia ludzie zgłosili się do banków żądając wycofania gotówki, którą w nich posiadają na kontach. Banki nie były w stanie wypłacić żądanych kwot. Trudeau chcąc zaszkodzić obywatelom wywołał problem płynności instytucji finansowych.

18.02.2022 r. nastąpiła seria aresztowań osób najbardziej aktywnych wśród protestujących. Z zapowiadanego piknikowego charakteru mieszkańców Ottawy i okolic wsparcie duchowe i materialne ludzi z pewnością zmęczonych przedłużającym się stanem napięcia jest zapewnione mimo braku oczekiwanych skutków.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.