Nowe zalecenie w sprawie „okien życia”

Opublikowano: 27.12.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1444

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wydał zalecenie, dotyczące funkcjonowanie okien życia. Chodzi o ustalanie tożsamości osoby, która zostawiła w nim dziecko.

https://www.youtube.com/watch?v=92nqXOIqSOI

Jak informuje TVP Info, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wystosował do prokuratury zalecenie, aby nie wszczynała postępowań w sprawie ustalenia osoby, która zostawiła dziecko w oknie życia, o ile nie ma uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa. Jak podkreślił minister, takie okna są „piękną, szlachetną ideą” i matki, pozostawiające w nich swoje dzieci nie powinny być ścigane ani piętnowane. Jak dodał, pozostawienie dziecka w oknie życia nie jest porzuceniem.

„W ramach tych zaleceń przypominam, że jest niedopuszczalne, i w tym sensie zakazuję prokuraturze podejmowania czynności procesowych w związku z artykułem 210 Kodeksu karnego, który rodzi konieczność prowadzenia postępowania wtedy, kiedy rzeczywiście do porzucenia dziecka doszło. Pozostawienie dziecka w oknie życia nie jest aktem porzucenia” – powiedział Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej.

Minister dodał, że dziecko pozostawione w oknie życia „to jest uratowane życie, a nie powód do piętnowania, ścigania matki”.

Na podstawie: TVP.info
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.