Rząd wprowadza nowe drastyczne obostrzenia

Opublikowano: 31.03.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 716

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie nowych ograniczeń dla Polaków na najbliższe 5 tygodni. Wymierzone są głównie w tych, którzy lekceważyli dotychczasowe zakazy i wychodzili na świeże powietrze oraz spotykali się w większych grupach.

W przestrzeni publicznej od 1 kwietnia obowiązuje zasada odległości dwóch metrów (z wyjątkiem opieki nad dziećmi czy osobami niepełnosprawnymi), dzieci i młodzież do 18. roku życia nie mogą przemieszczać się samodzielnie bez opieki osoby dorosłej. Izolacja na ulicy dotyczy również mężów i żon.

Seniorzy po 65. roku życia od 10 do 12 mają mieć swoje godziny w sklepach spożywczych.

Zakazane są miejskie rowery oraz zamknięte zostają usługi fryzjerskie i kosmetyczne.

Wprowadzono konieczność nakładania rękawiczek w sklepach i na targach (oczywiście za darmo ich nie rozdają, a kupić nie ma za gdzie), gdzie również wprowadzono ograniczenia (tylko 3 osoby mogą przebywać naraz przy jednym straganie oraz przy jednej kasie sprzedażowej).

Zamknięte zostaną również markety budowlane.

Nie wolno spacerować po parkach i skwerach.

Wszyscy, którzy muszą pracować poza domem, zmuszeni są zachować odstęp 1,5 metra, pracodawcy mają obowiązek wyposażenia swoich ekip w środki dezynfekujące i maseczki.

W sklepach i na stacjach benzynowych dezynfekowane muszą być terminale i dystrybutory paliwa.

Odwołano wszelkie zabiegi rehabilitacyjne, poza tymi, które pozwalają przeżyć.

Nie działają do odwołania hotele, noclegownie.

Wracający zza granicy przymusowo przechodzić będą kwarantannę.

Podwyższono kary za złamanie zasad (od 5 tys. do 30 tys. zł grzywny), aż po karę ograniczenia wolności.

Tego nie mówi głośno nikt. Wiemy tylko tyle, co powiedział wczoraj Andrzej Duda, że jeśli ktoś może pójść do sklepu, to może i zagłosować.

Tymczasem samorządowcy apelują do PiS o zmianę terminu wyborów. Przeciwko utrzymaniu terminu 10 maja są prezydenci Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Zielonej Góry. Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, wprost apeluje: „Panie Kaczyński, potrzeba PILNIE trumien na wybory!”.

„Nie jestem w stanie znaleźć słów wyrażających złość i gniew, kiedy słyszę o organizacji wyborów w dniu 10 maja. Szczerze mówiąc – powinienem w tym miejscu siarczyście przeklinać” – z kolei prezydent Sosnowca wyraża bezsilność.

Furorę w Internecie robi filmik chirurga z Poznania. prof. Marka Karczewskiego. Zapowiedział on, że… pozwie rząd, jeśli ten nie przełoży ostatecznie terminu wyborów prezydenckich. „Jako lekarz na pewno skieruję pozew wobec decydentów, o bezpośrednie narażenie na utratę zdrowia i życia ludzkiego, choć główny decydent i tak pozostanie ze względów formalnych bezkarny. Nie podpiszę petycji o przesunięcie terminu wyborów, bo przesunięcie terminu wyborów powinno być tak oczywiste jak decyzja o zamknięciu szkół, uczelni, teatrów, kin, siłowni, wydzieleniu szpitali zakaźnych, ect. Jeśli miałyby się odbyć wybory, nie idźmy, nie narażajmy nas i bliskich; będą kolejne wybory, w których pamiętajmy o tych, którzy gardzą człowiekiem” – odgrażał się chirurg na „Facebooku”.

„Tarcza antykryzysowa” okazała się pomocą dla bogatych banków i korporacji, a nie dla zwykłych przedsiębiorstw. Razem z sankcjami koronawirusowymi wykończy małe firmy. Dlatego polscy przedsiębiorcy strajkują w akcji „Nie płacę” przeciwko braku realnej pomocy państwa.

Na razie nie wiadomo jeszcze, jak Polacy obchodzić będą Wielkanoc. Optymiści liczą na zniesienie obostrzeń do tego czasu, pesymiści – zapowiadają kolejny wysyp chorych…

Źródło: pl.SputnikNews.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Kto ma pokrywać koszt zakupu rękawiczek, których nie można kupić nawet na Allegro? Rękawiczki powinny być rozdawane za darmo w sklepach! Kto będzie sprawdzać, czy rękawiczki były używane raz, czy wielokrotnie? Dlaczego małżeństwo, które może ze sobą spać, nie może po ulicy chodzić obok siebie? Skoro zamknięto noclegownie – gdzie mają podziać się bezdomni, zwłaszcza że zrobiło się zimno za oknem?

Jakie kolejne obostrzenia planuje rząd? Czy wszyscy obywatele trafią do aresztu domowego, bez decyzji sądu, z którego będą mogli wychodzić na przepustkę? Czy zostanie wprowadzona godzina policyjna? Dlaczego do ustawy antykryzysowej dodano prawo dla premiera do arbitralnego usuwania z Rady Dialogu Społecznego dowolne osoby? Czy chodzi o to, by członkowie RDS-ów zawsze popierali politykę PiS-u? Dlaczego do specustawy koronawirusowej dopisano rozkaz wykonywania wszystkich poleceń policji (nawet absurdalnych) przez obywateli, czym odbiera się prawo do biernych protestów? Dlaczego PiS cynicznie wykorzystuje koronawirusa do celów politycznych i buduje totalitaryzm?

Dlaczego ludzie w różnych krajach różnie reagują na wirusa – czy jest kilka wirusów, czy też uwolniono do środowiska broń genetyczną atakującą konkretny gen różny procentowo w różnych narodach? Dlaczego rząd nie ujawnia prawdy? Przecież wtedy ludzie lepiej by rozumieli sankcje.

Skoro PiS tak szanuje Konstytucję RP, że nie chce przełożyć wyborów, to dlaczego nie szanuje jej podczas uchwalania specustaw?

Dlaczego w 2019 r. odbyły się zakrojone na ogromną skalę ćwiczenia mobilizacyjne wojska, których nie było w Polsce od dziesięcioleci, a żołnierzy kierowano m.in. do szpitali, które teraz są centrami leczenia koronawirusa? Zbieg okoliczności, czy też władza doskonale wiedziała, że dojdzie do pandemii? Czy to zaplanowany spektakl? Jakiś eksperyment socjologiczny – jak daleko może posunąć się władza, zanim rozwścieczy naród?! Czy wdrażane są plany NWO?


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

20 komentarzy

 1. Urnelius 31.03.2020 18:53

  Świetnie. Teraz narzekacie, że ograniczenia wolności itd., ale jest mniej zachorowań niż na Zachodzie. Gdyby była swoboda i ludzie by chorowali, narzekalibyście, że rząd nic nie zrobił i czemu nie robi się jak w X kraju.
  W ten sam sposób propagandę uprawiali bolszewicy i komuniści – tak obrócić, by zawsze wyszło na źle. Problem jest taki, że bolszewicy traktowali ten sposób działania jako narzędzie, podczas gdy obecnie bardzo wiele osób, nawet nie wie, że co by się nie zrobiło i tak to obracają.
  W Hiszpanii robili, co chcieli, mają problem. W Stanach robili, co chcieli, mają problem. W Polsce zareagowano, nie ma zachorowań -> nie ma zachorowań, więc nie ma problemu -> nie ma problemu, więc w Polsce panuje tyrania, bo działania są niepotrzebne!
  W dodatku fenomenalne autorytety. “Organizator Strajku Przedsiębiorców”. Na Interii jest artykuł o ultimatum “maturzystów”. Co to znaczy “maturzyści”? Ktoś ich wybrał? Sputnik i chirurg. Chirurg wypowiada się na temat wirusologii i immunologii. To już nie było dentystów?
  Smuci mnie “Komentarz Wolnych Mediów”, ponieważ występując z pozycji autorytetu (komentarz portalu, nie autora w strefie komentarzy), nie podano nawet źródeł. Czyli komentarz, mający na celu zwykle zobojętnienie wyrazu, tutaj ponownie został wykorzystany w celu narzucania własnych poglądów przez władcę portalu.
  Komentarz wolnych-mediów to nie komentarz autora. Nie można wykorzystywać swojej pozycji do narzucania zdania, w którym mówi się, że nie można narzucać własnego zdania i narzekać na tyranię.

 2. majkel 31.03.2020 19:47

  Czy lekarz chirurg nie potrafi powiedzieć kilka zdań z głowy, tylko musi czytać z kartki, jak Gomółka czy Komorowski

 3. radical3dom 31.03.2020 20:20

  Precz z komuną!! NIech żyje Łukaszenka!!

 4. radical3dom 31.03.2020 20:24

  @Urnelius
  Mają problem dlatego bo nie wiedzą czym to leczyć (nie chcą wiedzieć). Najłatwiej jest położyć gospodarki krajów, ale pomyśleć nie ma komu! Trzeba było zatrudnić pielęgniarki w zakładach pracy bez zadnej kwarantanny, tylko kwarantanne osob chorych. Chorych leczyć sprawdzoną hydroxychlorohiną, i antybiotykami w 6 dni wychodzą! Albo wlewami z witaminy C jak Zięba mówi. No ale lepiej działać w/g woli swoich panów rząd woli położyć nas wszystkich! Czekamy na szczepionki- przymus już jest, dopiero zacznie się epidemia!

 5. radical3dom 31.03.2020 20:29

  A jescze jedno, gdzie są raporty o wyzdrowiałych, przerażają liczby zarażonych(tylko was) ale liczby zgonów(nie do końca wiarygodne że to akurat na wirusa umarli) już nie takie straszne, na zwykla grype dziennie pada 1000 ludzi na zapalenie pluc 1500 liczac od grudnia(4 mies.) to jakies 180000 osob + 120000os. jakoś epidemii z tego powodu nikt nie ogłasza? Miernikiem wierności rządu dla narodu będzie czas po którym wprowadzą wyżej wspomniane leki, jeśli nie wprowadzą a tylko szczepienia przymusowe to musimy ich na taczkach wywieźć za granice w smole i pierzu wytaczanych.

 6. NORB 31.03.2020 20:34

  Do Urnelius: zasada jest taka, że im rząd “pomaga”, tym my – obywatele wychodzimy na tym lepiej. Tak było zawsze i teraz tak jest. Zwłaszcza jak za “pomaganie” biorą się ci stosujący bolszewickie metody a takimi są obecnie u władzy. Nikt tutaj niczego nie obraca. Nie widzisz, że to wszytko jest grubymi nićmi szyte? To smutne, że zmarło 97 osób. Spójrz jednak na to, że z powodu zwykłej grypy i jej powikłań umiera o wiele więcej osób, nie wspominając o innych chorobach, ot choćby nowotwory, cukrzyce, zawały … Nikt nie wprowadza z tego powodu niemal stanu wojennego, bo to rozwali naszą gospodarkę. Śmiać mi się chce, jak pis twierdzi że ma jakąś tarczę a to nie tarcza – tylko ściema! Jak w senacie chcieli zawieszenia części podatków na ten czas, to pis je odrzucić, bo twierdzi że budżet nie wytrzyma. Ale prawda jest taka, że jak my podatnicy nie wytrzymamy, bo zbankrutuje większość z nas – to kto wpłaci do tego budżetu?? Ktoś o tym pomyślał, że bez nas nie ma tego państwa? Wolne media, podobnie jak Ty i ja wyrażają swoją opinię ot co. Dlatego ten portal cenię, bo nie cenzurują opinii, które nie są zgodne z tzw. głównym nurtem. Dlatego są wolne … My też bądźmy wolni, nie pozwólmy się zastraszyć!

 7. lboo 31.03.2020 21:08

  To że te wszystkie ograniczenia to grubymi nićmi szyta globalna akcja której koronawirus jest tylko pretekstem zaczyna zauważać coraz więcej osób.
  Pewnie jest koronawirus, pewnie jest niebezpieczny dla określonych grup ludzi, ale prawdopodobnie jest mniej niebezpieczny niż wiele chorób z którymi ludzie borykają się na codzień.
  Dla mnie natomiast jest ciekawe po co to wszystko. Tak globalna i doskonale zorganizowana akcja nie została wprowadzona do osiągnięcia jakiegoś błahego celu. Rozwalenie systemu ekonomicznego który i tak się walił to dobry motyw, ale wydaje mi się że jest coś więcej, pytanie co?

 8. Aida 31.03.2020 21:33

  Mądrego to warto posłuchać: https://youtu.be/epeNIk6XrtY

 9. Urnelius 31.03.2020 23:22

  Odpowiadając szybko. Dadzą za dużo – zadłużają się, dadzą za mało – dali za mało! Ta choroba jest zagrożeniem, ponieważ ze względu na proces inkubacji może w przeciągu bardzo krótkiego czasu położyć populację, przy czym nie w rozumieniu zabić – śmiertelność wacha się od 3-10%, ale nie ma kraju, który byłby w stanie nagle hospitalizować 10% swojej populacji. Na grypę umiera więcej osób, ale więcej choruje i w dłuższym czasie, podobnie jak łatwiej to kontrolować i istnieją leki. Jeśliby uznać brak zagrożenia, skoro to coś podobnego do grypy, to puśćmy ludzi wolno. Już niektóre kraje tak zrobiły, żaden nie utrzymał tej polityki. Więcej krajów zmierza w tym samym kierunku, co Polska, niż odwrotnie. Ale tu pkt. 2.
  Należy odróżnić tworzenie sytuacji do celów politycznych od wykorzystywania sytuacji do celów politycznych. To, że każdy stara się na tym coś ugrać, jest naturalne, choć wstrętne. Nie jestem zwolennikiem szczepień, ani tym bardziej przymusu. Pytanie, co można jednak bez przymusu zrobić np. żulkom. Ponadto stwierdzenie, że chcą zaprowadzić zamordyzm, NWO itd., co zmienia – czyt. karoniowi Nieustraszeni Pogromcy Wampirów.
  Odp. Radical – antybiotyków (sensu stricte) na wirusy nie ma, co zawarte jest w samej nazwie. Hydroxychlorohina łagodzi objawy, a witamina C osłabia przesadną reakcję odpornościową organizmu. Poza tym…cóż…p. Ziemba… w których czasopismach naukowych mogę przeczytać jego prace? Czy może też wszystkie czasopisma naukowce – medyczne, z całego świata, też należą do spisku, o którym wiedzą tylko wybrani forumowicze…
  Kończąc – nie twierdzę, że PiS zrobił wszystko, co mógł albo czy wybrał najlepsze opcje. Twierdzę, że stała krytyka, przy różnych ideologicznie posunięciach PiSu, świadczy, iż jego krytykom nie chodzi o merytoryczne podważanie, ale o bolszewicką negację. To także dotyczy zwolenników PiSu. To nie spór PiS vs KO. Choć to mnie zastanawia. PiS niszczy gospodarkę od tylu lat, a jakoś żyje się lepiej. Czy był to trik, wyjdzie też z czasem.

 10. kufel10 01.04.2020 01:07

  @ radical3dom

  Daj już spokój z tym Ziebom czy Ziębą. Handluje chłopina jakimiś konfiturami w cenie x5. Wymyślił witaminę C na wszystko. Kiedyś był prąd lekarstwem na wszystko, taratajcio ma zappery, w okresie międzywojennym pewien Polak leczył kilkoma kroplami jodyny, z drugiej strony mamy sektę doktora młotka ( “pierd**nęłam się w głowę, jaki to konflikt”, albo “swędzi mnie czubek nosa jaki to konflikt”). Moja babcia “rańszy” mocz dziecka polecała. Popadacie ludzie w takie skrajności, że jak się was czyta, to nie wiem czy się śmiać czy robić fikołki. Żyj zdrowo, bądź szczęśliwy, szanuj ludzi i naturę, medytuj, a będziesz zdrów, bez kombinacji zięb, wron i motków.

 11. franek 01.04.2020 11:54

  @Urnelius

  “Świetnie. Teraz narzekacie, że ograniczenia wolności itd., ale jest mniej zachorowań niż na Zachodzie. Gdyby była swoboda i ludzie by chorowali, narzekalibyście, że rząd nic nie zrobił i czemu nie robi się jak w X kraju.”

  Bolszewicki rząd PIS wprowadził obostrzenia na tyle późno, że to nie ma żadnego znaczenia. Co miało się stać, to się stało. Teraz niski wskaźnik zachorowań idzie na konto kwarantanny i ludzie nie pomyślą, że to “pandemia” jest oszukana. Tymczasem w większości terytorium Chin kwarantanny NIE BYŁO. Nie ma jej w Korei Południowej, nie ma w Japonii. Z kilku anomalii na Zachodzie, np. Bergamo, uczyniliście normę. A co jest w Szwecji, co jest w Grecji, Brazylii, na Ukrainie? W doniesieniach brakuje całościowego spojrzenia. Większość krajów świata nie wprowadziło kwarantanny. np. we Francji w arabskich dzielnicach jej nie ma. i co? Słyszeliście aby tam byłya masa zgonów? W ogóle jak masz czelność krytykow polityki rządu PIS porównyeać do propagandy komunistycznej. W PIS jest tylu dawnych członków PZPR, są członkowue rodów stalinowskich….a to co wyprawia TVP…

 12. lboo 01.04.2020 14:30

  Izolacja mężów i żon na ulicy, ma jak sądzę ułatwić służbom nakładanie kar. Bo załóżmy że spotkają kilka osób na ulicy i te tłumaczą że są rodzina. I potem jak to zweryfikować. Trzeba by szukać, sprawdzać, a to czas i wysiłek. A tak to prosta sprawa, 2+ osoby razem i mandacik bez gadania.

 13. Flibusta 01.04.2020 14:45

  Z jednej strony rozumiem chęć powstrzymania zachorowań, z drugiej strony zakazy są formułowane z perspektywy ludzkich zachowań w Warszawie czy innym wielkim mieście, gdzie ludzie w wielkiej liczbie mieszkają na stosunkowo niewielkiej powierzchni ziemi (Np. 10-piętrowy blok). I takie obostrzenia -poza wzrostem liczby mandatów (znaczący przychód dla danego Urzędu Miasta) – niczego na dłuższą metę nie zmienią. Pozwolą natomiast nękać ludzi w małych miejscowościach. Mieszkam z mamą w jednym mieszkaniu, mama jest już leciwa, ale sprawna, jednak na ulicy nie powinna iść sama, a ja 2 metry za nią. Jeśliby się przewróciła, to co mam robić? Stać w odległości 2 metrów? Ktoś powie że powinna siedzieć w domu i nie wychodzić… Naprawdę??? Czy od siedzenia w domu nie zachoruje? Kto da taką gwarancję? Jak długo można utrzymać ludzi w domach??? Myślę, że jeśli zrobi się ciepło to żadna siła tego nie dokona. No chyba, że będą strzelać na ulicach jak za okupacji….

 14. Foxi 01.04.2020 17:45

  Wydaje mi się że wirusem są atakowani w pierwszej kolejności ludzie religijni. Korea, Włochy, Hiszpania, teraz dowiaduje się że w Izraelu najwięcej chorych jest pośród ortodoksyjnych wyznawców. Nawet amerykańskie media nic nie piszą gdzie było epicentrum wirusa w NY. Trzeba poczekać może kiedyś się dowiemy…

  Mało nie padłem ze śmiechu jak zobaczyłem wyniki amerykańskich wojskowych, podobny przyjechali chorzy a 3 zmarło na miejscu w Chinach. Bardzo ciekawy tekst:
  https://www.veteranstoday.com/2020/03/31/china-us-brought-covid19-to-china-during-army-games-hid-disease-in-us-as-influenza/

 15. radical3dom 01.04.2020 17:46

  @kufel10
  Wiesz Zięba nic od siebie nie dodaje poczytaj jego książki- on tylko przytacza nowoczesne metody leczenia z podawaniem źródeł. Nikt nie zmusza do kupowania w jego sklepie, a że chłop ma głowę na karku i wie jak zarobić to nie można na niego narzekać za to. To nie Zięba leczy tylko przekazuje nam wiedzę blokowaną przez big pharme. Poszukaj o hydroxychlorochinie francuskim lekarzu który pierwszy ją zastosował, na 1200 osob z corona wirem tylko 1 zmarła reszta wychodzi w 6 dni.

 16. radical3dom 01.04.2020 17:52
 17. polach 01.04.2020 18:18

  A ja uważam że nie ma prawdziwej epidemii( wedle starej wersji definicji takowej) to co jest to epidemia stworzona i wyhodowana przez media i nie przypadkowo odpalona została teraz aby uciszyć wkurzonych już nie na żarty ludzi(choćby strajki we Francji itp), do tego jest krokiem ku NWO oraz aby znieść przywileje i prawa które mieliśmy niby zagwarantowane konstytucją itp pod pozorem “walki” z niewidocznym wrogiem który według animatorów tej imprezy jest wszędzie…absurd.
  Admin ma rację że to wyreżyserowany spektakl i prawdopodobnie użyta broń etniczna-biologiczna.
  Pytanie po co ludzie maja siedzieć w domu gdy odbywaj asie największe “manewry” od 25 lat wojskowe USA i “sojuszników” do tego 5 G ludzie nie chcą, może już nam je montują gdy ludzie siedzią “posrani” wirusem-K na stercie papieru toaletowego:)Może na niebie coś ma się dziać aby ludzie nie widzieli..
  Wdrażane “zasady bezpieczeństwa” są tak debilne że szkoda nawet o nich wspominać..wręcz szkodliwe ograniczanie sobie oddychania maseczkami, kabaret wywołany strachem oraz praniem mózgów na szeroką skalę..
  Ja wychodzę codziennie ile chce gdzie chce! i nie obchodzi mnie co mówi nieRZąd w jarmułkach bo to perfidne kłamstwa i oszukiwanie nas wszystkich co oni wyprawiają! dla mnie to okupanci nikt więcej a ja okupantów nie zamierzam słuchać, wobec nich mam inne plany:).

 18. Urnelius 01.04.2020 21:49

  To jest fenomenalne, że według jednych rząd zadziałał za wolno, według innych zbyt gwałtownie. Problemem jest fakt, że ludzie wyszli z paradygmatu prawdy obiektywnej, mogą mówić, co chcą, ponieważ za ich słowami nic i nikt nie stoi, nie ma konsekwencji. Należy się zastanowić, jak oczyściłby się Internet i inne media, gdyby każdego Speca pociągnąć do odpowiedzialności karnej i finansowej w przypadku zadziałania zgodnie z tym, co sugerował. Czyli jeśli ludzie mówią, iż należy zwolnić tempo i nadać swobody – znaleźć IP ludzi oraz zbadać, jaka jest prognozowana różnica zachorowań i koszty, a następnie obciążyć tych domowych polityków konsekwencją ich słów.
  Moje 3-miesięczne dziecko jedna z ciotek chciała słać samochodem 3 godziny dla zabawy w 30-stopniowym upale. Nic mu nie będzie, moje tak jechały. Upierała się, kłóciła. Na pytanie, czy podpisze dokumenty, iż bierze pełną odpowiedzialność karną i finansową, jeżeli dziecku coś się stanie, zamilkła. Znowu wracamy do Karonia. Ludzie nie rozumieją konsekwencji swoich słów. To są słowa. Jeśli je wcielić – sam zdecydowałeś. Ale rób, jak mówię!

 19. lboo 01.04.2020 23:12

  @Urnelius: “Czyli jeśli ludzie mówią, iż należy zwolnić tempo i nadać swobody – znaleźć IP ludzi oraz zbadać, jaka jest prognozowana różnica zachorowań i koszty, a następnie obciążyć tych domowych polityków konsekwencją ich słów.”

  A jak się okaże że to taka sama ściema jak pandemia świńskiej grypy z 2009/2010 to jesteś gotów z osobistego majątku zapłacić za straty spowodowane załamaniem systemu ekonomicznego, który zobaczysz za kilka miesięcy? Jesteś w stanie zapłacić za straty jeśli okaże się że większa śmiertelność wyniknie z zawałów i problemów układu krążenia i samobójstw z powodu nieuzasadnionego ogólno-państwowego (światowego) stresu który tak popierasz niż całej tej “pandemii”?
  I ciekawi mnie też Twoje zdanie na temat odpowiedzialności polityków za cokolwiek przed kimkolwiek. Skoro sam twierdzisz że bez odpowiedzialności nie ma się prawa podejmować decyzji to pokaż mi na przykładach odpowiedzialność polityków z którejkolwiek strony (możesz sobie wybrać dowolną aferę, w naszej najnowszej historii było ich sporo).

 20. 3asterki 04.04.2020 20:24

  Słusznie. W tym wypadku leczenie może okazać się gorsze w skutkach od samej choroby.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.