Nowe program Google do moderacji komentarzy

Opublikowano: 25.02.2017 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Przygnębiający, toksyczny charakter rozmów internetowych jest coraz większym problemem dla wielu serwisów. Google uważa jednak, że problem można rozwiązać poprzez używanie specjalnych komputerów, przeznaczonych do moderowania komentarzy.

Opracowano technologię, która wykorzystuje informacje przyswojone w celu identyfikacji problematycznych komentarzy. Program został opracowany w celu przeciwdziałaniu zagrożeniom bezpieczeństwa online, takich jak cyberprzemoc.

System uczy się na podstawie tysięcy rozmów internetowych, kategoryzując je i wychwytując te uznane za toksyczne, poprzez używane słownictwo. Co więcej, Google chce, aby system oceniał wiadomości jeszcze w trakcie ich pisania, na podstawie skali procentowej „toksyczności”.

Program został już wypróbowany przez “New York Times”, który użył go, aby moderować komentarze na swoim portalu. Nowe narzędzie pomogło moderatorom pracować z podwójną prędkością, dzięki czemu wzrosła liczba nowych wątków. Z opracowanej technologii korzystały także “Wikipedia”, ” The Guardian” oraz “The Economist”, a współpracę deklaruje także “Facebook” i “Twitter”. O dziwo, samo Google nie planuje póki co korzystać ze swojego tworu. Pytanie, czy system będzie potrafił działać w zgodzie z wolnością słowa?

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: BBC.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
realista
Użytkownik

cyt.:”Pytanie, czy system będzie potrafił działać w zgodzie z wolnością słowa?”

oczywiście, że nie. przecież samo przeznaczenie tego programu jest oczywiste – nie dopuszczać do wyrażania swojego zdania pod przykrywką poprawności, a tę można definiować dowolnie i zawsze sprowadza się do cenzury.
wolność słowa to WOLNOŚĆ słowa, a nie wolność POPRAWNEGO słowa… .. .