Nowe nie pójdzie do kosza

Opublikowano: 12.06.2019 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 170

Jako pierwszy kraj na świecie Francja chce zabronić sprzedawcom niszczenia niesprzedanej odzieży, kosmetyków i elektroniki.

Jak informuje „The Telegraph”, Francja zabroniła już supermarketom wyrzucania niesprzedanej żywności i zmusiła je do przekazywania jedzenia instytucjom dobroczynnym. Teraz premier Francji Edouard Philippe chce pójść dalej i zabronić producentom i sieciom handlowym wyrzucania niesprzedanej odzieży, kosmetyków i elektroniki. Na śmietnik trafiają tam niesprzedane towary warte nawet 650 mln euro.

Producenci i handlarze zamiast na składowiska odpadów, mieliby niesprzedane towary oddawać instytucjom dobroczynnym lub do przetworzenia. Nowe przepisy mają przejść przez parlament w lipcu, a wejść w życie mogą, zależnie od branży, w 2021 lub 2023 r.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szaman
Użytkownik
Szaman

No i chociaż jedna dobra wiadomość…

Fenix
Użytkownik
Fenix

Niesprzedaną żywność rozdać głodnym . Brawo Francuzi , kto następny? I znika głód , globalne!

MvS
Użytkownik
MvS

@ Fenix
No wtedy to dopiero się cebula ustawi po darmowe posiłki ;-) Obecny system, system kapitalistyczno- korporacyjny rodzi absurdy. Jest wadliwy. Musi zostać zastąpiony systemem gdzie każdy traktowany jest po równo ale bez wad systemu komunistycznego ( który też rodził absurdy np. każdemu równo- po g….wno). Nazywam go system kommonistycznym, gdzie włąsność współna jest równorzędna z własnością indywidualną. A czyjeś jest coś
o tyle, o ile się tego używa. Np prawa autorskie czy prawo patentowe. Prawo autorskie dotyczy, uwaga, autorstwa dzieła. Czyli autorem jest artysta, inżynier, rzemieślnik a nie jego rodzina, agent, znajomy ze studiów czy inna przywłoka. Autor się zrzekł czynnie czy biernie. to znaczy koniec autorstwa= koniec patentu= dziedzictwo intelektualne uwolnione.

Fenix
Użytkownik
Fenix

@MvS Wolę by głodni ludzie się najedli, i ubrali . Niż by miała się zmarnować moja praca, to odbiera godność , po to by wylądować na śmietniku, zniszczona. Hasło” Naucz mnie robić to samemu ” dodaje godności. Ludzie są różni , nie zmienisz ludzi . Świadomość ludzi wzrasta , zwracamy sobie godność ludzie ! Zmieniamy system. Ludzi jedno prawo, i DOK w życiu ludzi tworzy równe szanse .