Nowe informacje ws. żydowskich roszczeń majątkowych

Opublikowano: 17.09.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 292

PiS odwleka sprawę, żeby nie przegrać wyborów. Polsce grozi bankructwo, ale łaskawa „strona żydowska jest skłonna zaakceptować rozsądny plan spłat”. „Prace nad 447 są w pełni zaawansowane” – informuje Wojciech Wysocki.

Wojciech Wysocki był na wykładzie Carra w Żydowskiej Akademii w Atlancie. Zrelacjonował na „Twitterze” wypowiedzi specjalnego wysłannika Departamentu Stanu na temat ustawy 447 i Polski. Jak zaznaczył, „ujawnia cały przebieg rozmowy ponieważ nie był proszony o dyskrecję”. Zaznacza, że nie ma, niestety, zapisu głosowego ani wideo.

„Chciałbym podać najnowsze dane na temat „restytucji za Holokaust”, jak nazwał je doradca sekretarza stanu Elan Carr, znane u nas jako ustawa 447. Elan Carr prowadzi negocjacje w tej sprawie w krajach Europy Wschodniej i Centralnej. Strona żydowska domaga się odszkodowań na podstawie „Deklaracji terezińskiej”, którą Polska podpisała, zgadzając się z jej ustaleniami, jak powiedział Carr. Nie jest prawdą, że „na stole” leży 300 miliardów dolarów. Carr zaprzeczył aby ta kwota była wymieniana” – napisał na „Twitterze” Wysocki.

„Wyraził rozczarowanie, że żaden z polskich rządów nie poczuł się w obowiązku doprowadzenia do rozmów na temat restytucji po podpisaniu „Deklaracji terezińskiej”. Rozumie, że polski rząd obawia się bankructwa po zapłaceniu roszczeń. Dodał, że strona żydowska jest skłonna zaakceptować rozsądny plan spłat, tak by nie zachwiało to równowagą kraju” – dodał Wysocki.

„Dodał z ubolewaniem, że kiedy temat roszczeń pojawia się w dyskusjach rządów Europy Centralnej i Wschodniej, rządy tych krajów „usiłują wybielać własny udział w Holokauście”” – zaznaczył. Oznacza to, że środowiska żydowskie traktują Polaków jako sojuszników Niemiec w II wojnie światowej.

„Powiedział, że w momencie upublicznienia ustawy 447 w Polsce, nastąpiła „erupcja antysemityzmu”, podsycana przez grupy skrajnie prawicowe. Docenił fakt, że polski rząd łoży obecnie najwięcej pieniędzy na odnowienie cmentarzy żydowskich ze wszystkich dotychczasowych rządów. Uważa deklaracje Kaczyńskiego o „nie oddaniu niczego na roszczenia” za utrudniającą negocjacje i nieodpowiedzialną. Wyraził nadzieję, że najbliższe wybory wygra PiS, po czym negocjacje będą przebiegały sprawnie” – czytamy w relacji Wysockiego.

„W najbliższych dniach, po przyjeździe do Warszawy, spodziewa się kontynuowania rozmów m.in. z Kolarskim. Nie przewiduje obecnie rozmów z Morawieckim. Podkreślił, że brak woli ze strony PiS na progres rozmów wiąże się z wyborami. Przyspieszenie rozmów groziłoby przegraną PiS w wyborach” – napisał Wysocki.

Opracowanie: Kula Lis 68
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: NEon24.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 4,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polantek
Użytkownik
polantek

Długofalowy plan z “Solidarność” w tle nabiera rumieńców :( Deklaracja Terezińska nie była nigdy podpisana przez W Bartoszewskiego ale czy to ma jakieś znaczenie?)

Genowefa
Użytkownik
Genowefa

To prawda ,że (Deklaracja Terezińska ) nigdy nie była podpisana przez Polaków),ale w mas mediach ciągle powtarzają że jednak była podpisana i to przez znanych polityków np Michałkiewicz,Maciarewicz i wielu innych.Pytanie dlaczego okłamują!!!!

Aida
Użytkownik

https://www.ekspedyt.org/wp-content/uploads/2018/05/deklaracja_terezinska_odp_dla_dr_kekusia.jpg

Genowefa,

Łatwiej zmiękczyć społeczeństwo, jeśli się im wmówi, że mamy jakiś obowiązek względem żydów.
Michalkiewicz (nie przypisuję mu złych intencji) chce się jawić jako ekspert od wszystkiego, a nie zrobił rozeznania po prostu. Nie pierwszy raz.