Nowe dowody nazistowskich zbrodni na zachodzie Niemiec

Opublikowano: 09.03.2019 | Kategorie: Historia, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 10

Eksperci odkryli na zachodzie Niemiec nowe dowody na to, że pod koniec wojny naziści dopuścili się zabójstwa na polskich i radzieckich obywatelach wypędzonych do Niemiec na prace przymusowe. Taką informację przekazał dyrektor Związku Krajowego Westfalii-Lippe – podała w piątek agencja DPA.

W czasie prac wykopaliskowych w Arnsberger Wald, w regionie Sauerland, na zachodzie Niemiec znaleziono ponad 400 obiektów, w tym rzeczy osobiste ofiar, głównie kobiet. Wśród znalezisk, poza licznymi łuskami pocisków, są polski słownik, modlitewnik, radzieckie monety, części odzieży i naczynia.

W marcu 1945 roku dywizje Waffen-SS i Wermachtu rozstrzelały w rejonie między Warstein i Meschede 208 polskich i radzieckich obywateli. Z pomocą znalezionych rzeczy i dokumentów historycznych eksperci chcą odtworzyć bieg ówczesnych wydarzeń.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o