Nowe dane o bezrobociu

Opublikowano: 25.09.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 481

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane nt. bezrobocia w sierpniu br. Wynika z nich, że liczba osób zarejestrowanych w urzędach pracy w minionym miesiącu wynosiła 1 855,3 tys. osób, co oznacza spadek o prawie 8 tys. w stosunku do lipca. Stopa bezrobocia w sierpniu wynosiła zatem 11,6 proc. wobec 11,7 proc. w lipcu.

Najwyższe bezrobocie utrzymywało się w województwie warmińsko-mazurskim (18,5 proc.), najniższe zaś w wielkopolskim (8,5 proc.).

GUS poinformował również, że do końca sierpnia 434 zakłady pracy zadeklarowały zwolnienie w najbliższym czasie 37,3 tys. pracowników, w tym 23,6 tys. z sektora publicznego. W tym czasie do urzędów pracy napłynęło 72,6 tys. ofert.

Z informacji GUS wynika też, że w pierwszym półroczu 2011 r. powstało 327,8 tys. miejsc pracy, z czego ponad 90 proc. w sektorze prywatnym.

Opracowanie: Piotr Kuligowski
Źródło: Lewica


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. edek 25.09.2011 17:13

    Czyli tak naprawdę bezrobocie wzrasta. Trzeba pamiętać, że w okresie letnim jest masę prac sezonowych, które powinny znacznie obniżyć bezrobocie w tym okresie. Na jesieni okaże się że jest z 15% bezrobotnych. Ale to już po wyborach 🙁

  2. senseimarcel 25.09.2011 23:18

    Przecież to lipa. Wszyscy którzy wyjechali za chlebem w ostatnich latach za granicę też powinni być ujęci w statystykach bezrobocia. Przecież wyjechali bo w Polsce nie było i nadal nie ma dla nich pracy. Dla czego tego nie ujmują w statystykach? Pewnie dane o bezrobotnych pochodzą z urzędu pracy i obejmują tylko zarejestrowanych z prawami i bez praw do zasiłku.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.