Nowa Zelandia rozpocznie opodatkowanie pierdnięć bydła

Opublikowano: 22.10.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1522

W trwającym dążeniu do narzucenia głupiej polityki mającej na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, które według histeryków klimatycznych zagrażają istnieniu życia na Ziemi, podupadły naród Nowej Zelandii ogłosił swój plan rozpoczęcia opodatkowania emisji metanu z bydła. Premier kraju, Jacinda Ardern, pochwaliła ten plan jako pierwszy tego typu na świecie.

Rząd Ardern spodziewa się do przyszłego roku uzyskać aprobatę gabinetu dla planu znanego jako propozycja He Waka Eke Noa, by rozpocząć opodatkowanie gazów krów i owiec w 2025 roku. „Żaden inny kraj na świecie nie opracował jeszcze systemu ustalania cen i redukcji emisji z rolnictwa, więc nasi rolnicy skorzystają z bycia pierwszymi” – powiedziała we wtorek Ardern. „Kluczem dla nas jest to, że to co robimy jest wykonalne, pragmatyczne, może zostać wprowadzone na czas i faktycznie obniży nasze emisje” – wyjaśniła premier. „Ograniczenie emisji pomoże rolnikom z Nowej Zelandii stać się nie tylko najlepszymi na świecie, ale także najlepszymi dla świata” – dodała gładko.

Ardern przyznała w poście na „Instagramie”, że rząd nie do końca wie, jak wycenić nowy podatek: „Ponieważ nikt inny na świecie tego nie zrobił, są szczegóły, które wciąż wymagają dopracowania”.

Według rządu Nowej Zelandii metan i podtlenek azotu odpowiadały za ponad połowę emisji gazów cieplarnianych w tym kraju w 2019 roku. Podobno blisko 90 procent tych emisji metanu pochodziło od zwierząt gospodarskich, takich jak krowy i owce.

Ogólnie rzecz biorąc, Nowa Zelandia zobowiązała się do 10% redukcji emisji metanu z rolnictwa i składowisk odpadów do 2030 r., i dalej do redukcji o 24-47% do 2050 r. (wszystkie w porównaniu z poziomami z 2017 r.). Kraj ten dąży do zerowej emisji netto do 2050 roku.

Jako jedna z największych gałęzi przemysłu w kraju, rolnictwo stanowi około pięć procent całej gospodarki Nowej Zelandii. Nabiał i mięso należą do największych produktów eksportowych.

Wielu z rolników jest wściekłych z powodu proponowanego podatku. Federated Farmers, nowozelandzka organizacja wspierająca rolnictwo, wystąpiła z silnym sprzeciwem wobec programu.

Zdjęcie: wernerdetjen (CC0)
Na podstawie: TheNewAmerican.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. emigrant001 22.10.2022 14:20

    Każdy ekozjieb powinien mieć wypalone gorącym żelazem duże E na czole, tak aby miał dożywotni zakaz korzystania z komunikacji publicznej i prywatnej. Dodatkowo musi mieć zainstalowany czujnik ilości wydychanego CO2, Opodatkowany 1000€ za kg. Wtedy nastaną spokojne czasy.

  2. Venom 23.10.2022 07:46

    A Chiny budują kolejne 160fabryk i się śmieją z Europy i takich państewek🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

  3. Dandi1981 23.10.2022 09:54

    Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze.
    A kto sie zgodzi na nowe podatki a tak pod plaszczykiem ratowania swiata , rzady swiata ratuja sie przed bankructwem , gdyz ich rozdmuchana administracja, nieudolnosc ktora tylko potrafi wytworzyc dziure budzetowa nic pozatym a wyplacalnosc emerytur wisi na wlosku kazdego roku. Nie ma co sie dziwic przy chorym systemie ze kazdy wplaca do jednego wora a rzad dzieli ile i dlla kogo. Tworzy uprzywilejowane grupy z wiekiem emerytalnym, 13nastkami ktore wpadaja z jednego worka

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.