Nowa technologia łączenia się z ludzkim mózgiem

Opublikowano: 26.12.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1511

Na niedawnym spotkaniu dyrektor ds. Technologii Facebooka Mike Schroepfer mówił o postępach w rozwoju technologii interfejsów neuronowych.

Ostatecznym celem nie jest postrzeganie naszych myśli jako innej formy danych osobowych, ale umożliwienie ludziom kontrolowania oprogramowania za pomocą myśli, twierdzi Facebook.

Jednak, jak pokazuje nagranie audio ze spotkania, które wyciekło, Schroepfer przyznał, że zmuszanie ludzi do faktycznego korzystania z technologii może być trudne. „Musimy odpowiedzialnie rozwijać tę technologię, aby zdobyć zaufanie i prawo do rozwoju. Konieczne jest, aby ludzie na całym świecie otrzymywali całą tę niesamowitą technologię bez obawy o swoją prywatność” – powiedział Schroepfer.

Facebook od lat pracuje nad systemem czytania w mózgu. Firma ogłosiła plany opracowania zestawu słuchawkowego mózg – komputer w 2017 i 2019 roku.

Według wycieku ze spotkania wygląda na to, że Facebook poczynił pewne postępy w realizacji swojego celu, więc wizja science fiction o wysyłaniu poleceń do komputera po prostu myśląc o tym, może wkrótce stać się rzeczywistością.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o