Nowa odsłona „Jupi-Tupi”

Opublikowano: 01.10.2021 | Kategorie: Komunikaty, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2355

Niektórzy obserwowali na bieżąco zmiany zachodzące we wrześniu na stronie Jupi-Tupi.pl, inni pewnie dowiedzą się teraz, gdy formalnie ogłaszam jej nową formułę.

We wrześniu prosiłem o oddawanie głosów na kategorie, które użytkownikom „Jupi-Tupi” się podobały. Ankietę wyłączyłem ok. 15 września, gdy widziałem już wyraźną tendencję i na jej podstawie zdecydowałem o nowej formule.

Wyniki ankiety

– Filmy animowane i fabularne (15 głosów)

– Ciekawostki wideo (13 głosów)

– Filmy dokumentalne – nie mylić z ciekawostkami wideo (13 głosów)

– Opowieści Arbuza Jagody (9 głosy)

– Śmieszne filmiki, np. ukryta kamera, śmieszne koty (9 głosów)

– Zagadki i quizy (9 głosów)

– Artykuły i informacje do czytania (8 głosów)

– Audycje wideo inne niż ciekawostki wideo (7 głosów)

– Opowiadania (7 głosów)

– Komiksy (7 głosów)

– Piosenki (6 głosów)

– Słuchowiska radiowe i audiobooki (5 głosów)

– Występy sceniczne (4 głosy)

– Wideoblogi (3 głosy)

– Gry online (3 głosy)

Jak widać, mała liczba głosów potwierdza, że strona po 2 latach okazała się niewypałem i trzeba było coś z tym zrobić.

Decyzja w sprawie zmian

Na podstawie głosów podjąłem decyzję, że strona przeobrazi się w portal z wklejkami filmów dla dzieci i młodzieży przypominający „YouTube”.

Dlatego usunąłem wiadomości tekstowe, artykuły i opowiadania oraz kategorie cieszące się najmniejszym zainteresowaniem, jak gry, wideoblogi i słuchowiska radiowe z audiobookami. Usunąłem również komiksy i quizy nie będące plikami wideo.

Zastanawiałem się nad usunięciem piosenek i występów scenicznych (taniec, akrobatyka, spektakle teatralne, etc.), bo otrzymały niskie noty, ale postanowiłem je zachować, ponieważ zachęcają do wysiłku fizycznego (w odróżnieniu od nudnego WF-u w szkołach) i artystycznej kreatywności. Co ciekawe, piosenki otrzymały niską punktację, choć według licznika odsłon nie ustępują najpopularniejszym filmom animowanym (a więc ktoś ich słucha).

Kategorie cieszące się największym zainteresowaniem (filmy aktorskie, animowane, dokumentalne i ciekawostki) zdecydowanie wygrały w ankiecie. Dlatego zostały umieszczone na górze strony i będą ilościowo dominować (nawet 3/4 nowości dnia). Kategorie cieszące się niższym zainteresowaniem trafiły na dół strony i będą rzadziej aktualizowane (1/4 nowości dnia).

Około 50% głosujących w ankiecie wielokrotnego wyboru oddało głos na serial komiksowy „Opowieści Arbuza Jagody” tworzony dla „Jupi-Tupi”. Możliwe, że serial będzie kontynuowany lub pojawi się w nowy – podobny.

Sprawdzałem również w internecie, czy istnieją podobne strony (konkurencja). Znalazłem jedną stronę z samymi filmami animowanymi z przekierowaniami do playerów wideo (z mnóstwem reklam na stronie – po kliknięciu w atrapę playera czasami otwierały mi się reklamy a nie filmy) oraz drugą stronę skierowaną do przedszkolaków z filmami i piosenkami z YouTube (z mnóstwem reklam i jest rzadko aktualizowana). Obie wyglądają jak maszynki do zarabiania pieniędzy na wyświetlanych reklamach. Jest więc nisza i mam nadzieję, że niekomercyjny portal „Jupi-Tupi” w końcu zacznie tętnić życiem (tzn. wzrośnie liczba odwiedzających i aktywnych użytkowników).

Zamieniłem też system oceniania wpisów z gwiazdek na proste serduszko z animowanym efektem (można dodać punkt lub go cofnąć).

Na chwilę obecną nie wszystkie modyfikacje zostały naniesione, jest jeszcze 15 modyfikacji technicznych do wykonania, ale strona jest już w pełni funkcjonalna.

Wygodne usprawnienia

Dodatkowo wprowadziłem cztery ważne modyfikacje:

– można za pomocą przycisku „Wideo nie działa” zgłaszać niedziałające playery wideo (wystarczy kliknąć, a ja podmienię player filmu na nowy lub usunę wpis, jeśli nie znajdę alternatywnego);

– można anonimowo zgłaszać propozycje nowych filmów (wystarczy kliknąć link „Dodaj wideo” i wypełnić formularz zgłoszenia podając tytuł i link lub kod iframe do filmu opublikowanego w internecie);

– dodałem nową kategorię „seriale”, która pozwala jednym kliknięciem znaleźć wszystkie odcinki filmów z danej serii, np. „Reksia”;

– dodałem wyszukiwarkę pozwalającą zawężać wyszukiwania do tagów i kategorii (na razie jest na dole strony, ale chcę ją umieścić w górnym menu, to jedna z tych wyżej wspominanych 15 modyfikacji do wykonania).

Koszty zmian

Aktualnie modyfikacje strony (zatrudnienie osoby do pomocy we wdrażaniu zmian, bo nie ze wszystkim dałem sobie radę) kosztowały 400 zł, a kolejne będą kosztować 200 zł. Czyli łączny koszt to 600 zł. Jeśli zmiany Wam się podobają, możecie sfinansować je darowizną.

Zaproszenie

Zapraszam na „Jupi-Tupi” nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorosłych, których może zaciekawić bogate archiwum filmów dokumentalnych i ciekawostek ze świata. Liczba wpisów (po usunięciu wspominanych wyżej kategorii) na dzień dzisiejszy to prawie 12 000. Oferta jest więc bardzo bogata i wzrasta codziennie o ok. 15-16 nowości.

Niestety, wklejki embed i iframe mają to do siebie, że mogą wyświetlać się w nich reklamy (nie mam na to wpływu), dlatego namawiam do korzystania ze strony z włączonymi adblokerami. Na górze strony jest link jak ablokery dobrze skonfigurować.

Na „Jupi-Tupi” wejdziesz TUTAJ. Miłego surfowania!

Maurycy Hawranek
Administrator WolneMedia.net i Jupi-Tupi.pl


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 02.10.2021 10:40

    Brawo Maurycy świetna przemiana “Jupi -Tupi” gratuluję.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.