Nowa decyzja belgijskiego sądu ws. Katargate

Opublikowano: 29.12.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1330

Belgijski sąd uchylił decyzję o zwolnieniu Niccolo Figa-Talamanki, jednego z głównych podejrzanych w toczącym się w Brukseli dochodzeniu korupcyjnym potocznie określanym jako „Katargate”.

Niccolo Figa-Talamanca jest jedną z czterech osób aresztowanych w Brukseli w związku z zarzutami w skandalu znanym jako Katargate, który wstrząsnął Unią Europejską.

Pochodzący z Włoch Figa-Talamanca jest sekretarzem generalnym jednej z organizacji pozarządowych powiązanych ze skandalem, No Peace Without Justice, która zajmuje się kwestiami praworządności i praw człowieka.

Belgijska prokuratura federalna poinformowała, że wygrała apelację kwestionującą decyzję z 14 grudnia o zwolnieniu z aresztu podejrzanego.

Według strony internetowej „Fight Impunity” w jej radzie doradczej byli m.in. była szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini, były premier Francji Bernard Cazeneuve i były europejski komisarz ds. migracji Dimitris Avramopoulos. Po wybuchu skandalu złożyli rezygnacje.

Avramopoulos powiedział w poniedziałek, że między lutym 2021 a lutym 2022 roku otrzymał od „Fight Impunity” 60 000 euro. Inną osobą w radzie doradczej jest Emma Bonino, ważna postać włoskiej polityki i była minister spraw zagranicznych tego kraju.

Według doniesień włoskich mediów Klaus Welle, który niedawno odszedł ze stanowiska sekretarza generalnego PE, miał dołączać do zarządu Fight Impunity w przyszłym miesiącu. Biuro Welle nie odpowiedziało na prośbę o komentarz.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Tysol.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.