Nowa cząstka elementarna może zmieniać losy Wszechświata

Opublikowano: 11.11.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1829

Astronomowie na całym świecie są w kłopocie, bo ich ustalenia dotyczące tempa ekspansji Wszechświata okazały się chybione. Od narodzin naszego wszechświata z maleńkiego punktu do nieskończonej gęstości i ciężkości stale się on rozwija, ale tempo jego wzrostu wcale nie jest stałe, jak sądzono. W miarę upływu czasu ekspansja wszechświata najwyraźniej przyspiesza.

Jak to zwykle bywa gdy nie wiadomo jak to wyjaśnić naukowcy używają pojęć umownych. Skoro wiemy, że tempo ekspansji wszechświata wzrasta, w celu wyjaśnienia tego faktu, naukowcy zakładają, że we wszechświecie jest tak zwana „ciemna energia”, która jest odpowiedzialna za to przyspieszenie ekspansji naszego świata.

Jednak to tempo ekspansji jest wciąż kwestią sporną. Badacze sugerują, że ciemna energia zmienia się w czasie powodując zmiany interakcji. Z kolei fizycy kwantowi wierzą w to, że cały nasz wszechświat przenikają tak zwane pola kwantowe i cząstki materii wywołują perturbacje w tych obszarach. Każda cząstka kwantowa jest przypisana własnemu polu. Z tego punktu widzenia, tajemnicza ciemna energia może być skorelowana z pól kwantowych energii w niektórych regionach przestrzeni.

Ale co, jeśli pomiary ekspansji Wszechświata prędkości są poprawne, a ciemna energia nie zmienia się w czasie? To może nam sugerować, że same pola kwantowe zmieniają się z upływem czasu. Fizycy, którzy stanęli przed tymi dylematami proponują hipotetyczne cząstki w celu rozwiązania problemów związanych z interpretacją kwantową silnych interakcji jądrowych. Spekuluje się, że ta cząstka prawdopodobnie powstała w bardzo wczesnym Wszechświecie, ale pozostaje ukryta dla nas, podczas gdy inne siły i cząstki zdają się na nią jakoś reagować.

Badania ukazały się w repozytorium naukowym arXiv.org.

Źródło: InneMedium.pl

5

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Szwęda 11.11.2022 17:14

  Zupełnie jałowe jest zastanawianie się a tym bardziej prowadzenie prac naukowych nad czymś czego się nie wie. No może z wyjątkiem milionowych dotacji otrzymywanych przez wielkogłowych.

 2. woma123 12.11.2022 00:58

  HI

  Rozumiem @Szwęda, że te milionowe dotacje powinna otrzymywać Anja Rubik (patrz Kwantowo: Dlaczego latamy w kosmos? List do Anji Rubik: https://www.kwantowo.pl/2020/06/01/dlaczego-latamy-w-kosmos-list-do-anji-rubik/) i jej podobne “odmóżdżone” idiotki/idioci. Miałem o Tobie lepsze zdanie, ale widać pozory bardzo mylą. Przeczytaj sobie (o ile umiesz czytać książki – ja od fascynacji internetem wróciłem nareszcie do nich) pozycję Thomasa S. Kuhn’a “Struktura rewolucji naukowych”, a może (podkreślam: może) zaczniesz pisać z sensem.

  DuDuS

 3. MasaKalambura 12.11.2022 01:21

  Jałowe jest bicie piany o tym.

  Sugestie wielowymiarowego postrzegania wszechświatów jednocześnie zasiedlających tę tamą przestrzeń czasu, współdzielenia cząstek elementarnych poza postrzeganiem anty cząstkowym, poza inflacyjnym polem energii, nie są jałowe. Dają się wyjaśnić wizjami sennymi, myślokształtami dziecięcych marzeń i pogłosem umarłych światów z Wieloodpowiednika. I innych odpowiedników naszej Ziemii.

  Opowiadają historię o telepatii, o Zeit Gaistcie, o dziedziczeniu świadomości i wpływaniu na nie. Ze wszech stron.

  To historia spinów skorelowanych Jestem
  wspólną Orbitą
  wspólnym brzmieniem DNA i nie tylko
  Chemicznych, Biologicznych
  Fizycznych i Informacyjnych
  Akustycznych i Artystycznych
  zadrapań struktury Wszechświata
  Myśli: czynów i słów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.