Nowa broń Rosji – nuklearna torpeda tsunami

Opublikowano: 23.11.2015 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 613

Rosjanie poinformowali przypadkiem (a może celowo), że pracują nad nową bronią, która będzie w stanie niszczyć przybrzeżne miasta za pomocą generowanych sztucznie wielkich fal tsunami. Zdolne do tego mają być miniaturowe torpedy z napędem, które są w stanie przedostać się niezauważone przez systemy ochrony krajów takich jak USA.

Nowa broń będzie zawierać głowicę nuklearną o dużej mocy, która eksplodując wytworzy ogromne fale tsunami, które zniszczą wszelką infrastrukturę na wybrzeżu, dodatkowo wywołując jego skażenie radioaktywne. Analitycy wojskowi twierdzą, że wizja takich ataków jest niepokojąca, ponieważ wykrycie torped zdolnych do wytworzenia tsunami będzie bardzo trudne.

Okoliczności w jakich świat dowiedział się o budowie nuklearnej torpedy są bardzo dziwne. Tajny plan został ujawniony, rzekomo przypadkiem, przez rosyjską państwową telewizję. Pokazano nawet zbliżenie przedstawiające prezydenta Putina przeglądającego tajne dokumenty z opisem “Oceaniczny System Wielozadaniowy: Status-6”. Doprawdy trudno uwierzyć, że informacja ta dotarła do światowej opinii publicznej przypadkiem. Bardziej prawdopodobnie wydaje się, że należy to odbierać jako ostrzeżenie.

Tego typu torpeda, uzbrojona w głowicę o sile 100 megaton TNT może wyprodukować fale tsunami o wysokości nawet 500 metrów, które mogą wniknąć setki kilometrów w głąb terytorium wroga. Amerykanie zwracają uwagę, że aż 39% mieszkańców ich kraju żyje w społecznościach w okolicy wybrzeża, dlatego kilka takich ataków indukowanego tsunami, może doprowadzić do unicestwienia dużej części populacji Stanów Zjednoczonych.

Nowa rosyjska broń ma za zadanie ominięcie wszelkich dostępnych obecnie sposobów przeciwdziałania atakom rakietowym takim jak radarowe systemy wspomagające kierowanie antyrakiet. Poza tym dochodzi element zaskoczenia, bo jakkolwiek lecące rakiety można śledzić i jakoś im przeciwdziałać, to z ukrywającymi się w głębinach torpedami nie będzie już tak łatwo, a ich ewentualna detonacja wywoła potężne zniszczenia infrastruktury, cywilnej i wojskowej, a na dodatek doprowadzi do poważnego skażenia radioaktywnego, co wyłączy te obszary z możliwości szybkiej odbudowy i reindustrializacji.

Jako ciekawostkę można dodać, że istnieje całkiem duży krąg osób wierzących w teorię spiskową wedle której słynne trzęsienie ziemi Tohoku z 11 marca 2011 roku też było wywołane sztucznie przez broń podobną do tej, której istnienie nieopatrznie potwierdziła Rosja. Nawet jeśli w tym przypadku nie było to wywołane sztucznie, to przynajmniej daje pojęcie o tym z czym można się liczyć na wypadek użycia tej technologii do siania zniszczenia.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. skrzypkima 23.11.2015 18:12

    YYY… chyba chodzi o miniaturową łódź podwodną, a nie torpedę, bo sam ładunek ważyłby pewnie ze 35 ton.

  2. Komzar 24.11.2015 00:18

    Jak zwał, tak zwał, ważne, że skuteczne. 🙂

  3. che 24.11.2015 10:37

    Można powiedzieć, że cała esencja “amerykańskości” leży na wybrzeżach. Rejony położone w głąb obszaru USA są nawet zacofane cywilizacyjnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.