Nowa broń powstrzyma cię od mówienia!

Opublikowano: 11.09.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1900

Nie jest to broń wykorzystywana na polu bitwy, ale raczej do prostej kontroli tłumów. Jeśli zostanie wykorzystana przez rządy do tłumienia sprzeciwu to ma potencjał do rażących naruszeń wolności słowa i praw człowieka.

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych z powodzeniem wynalazła specjalne urządzenie elektroniczne, które ma na celu zniechęcanie ludzi do mówienia. Nowe urządzenie elektroniczne, będące formą nieśmiercionośnej broni, skutecznie odbija głos mówiącego, gdy próbuje on mówić. Broń została wymyślona i opatentowana w 2019 roku, ale opracowano ją niedawno – informuje „New Scientist”.

Główną ideą broni jest dezorientacja celu ludzkiego do takiego stopnia, że nie będzie on w stanie skutecznie komunikować się z innymi osobami. Broń ta, nazywana AHAD, jest w stanie nagrać mowę i natychmiastowo, w ciągu milisekund, wyemitować ją z powrotem w stronę „celu”. Podobnie jak irytujące rodzeństwo, to działanie zaburzy koncentrację „celu” i teoretycznie zniechęci do dalszego mówienia.

Urządzenie najprawdopodobniej będzie używane do kontrolowania protestujących tłumów.

AHAD został opracowany przez inżynierów z Naval Surface Warfare, Crane Division (ośrodka badawczo-rozwojowego marynarki wojennej w stanie Indiana), który opracowuje broń ręczną i obsługiwaną przez załogę.

Na podstawie: Interestingengineering.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.