Nowa biometryczna baza danych

Opublikowano: 09.10.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1208

Departament Bezpieczeństwa Krajowego USA buduje nową bazę biometrycznych danych, która będzie w stanie identyfikować ludzi za pomocą blizn, tatuaży, DNA, znaków szczególnych, a nawet głosu.

W opublikowanym w czwartek wywiadzie Patrick Nemeth, dyrektor ds ustalania tożsamości w biurze DHS Biometric Identity Management, objaśnił nowy system.

DHS jest obecnie w trakcie pozyskiwania ofert dla nowego systemu o nazwie Homeland Advanced Recognition Technology System lub HART, który zastępuje starą bazę danych biometrycznych, która została pierwotnie zbudowana do przechowywania odcisków palców. “Jak dotąd możesz korzystać tylko z 25-letniego systemu” – powiedział Nemeth w wywiadzie dla Nextgov. „Kiedy dotrzemy do HART, będziemy lepsi, szybsi, silniejsi”.

Istniejąca od w 1994 r. agencyjna baza danych (zautomatyzowany system identyfikacji biometrycznej (IDENT)), obecnie zawiera dane biometryczne 250 milionów osób. IDENT przechowuje tradycyjne dane biometryczne, takie jak odciski palców, twarze i tęczówki. Nowy system pozwoli na dodatkowe dane, w tym blizny, tatuaże, odciski dłoni i inne.

HART pozwoli również na ulepszone możliwości wyszukiwania w oparciu o wiele czynników. Na przykład, jeśli władze miałyby częściowy odcisk palca i obraz twarzy podejrzanego, w IDENT musieliby przeprowadzić dwa wyszukiwania i porównać listy możliwych dopasowań. HART pozwoli na połączone wyszukiwanie dowolnego elementu z danych biometrycznych, zwiększając szanse na dopasowanie.

Nowy system HART będzie umieszczony na Amazon Web Services GoveCloud, a nie na serwerach rządowych.

Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.