EMA uznała, że preparat COVID-19 wywołuje zapalenie serca

Opublikowano: 07.08.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2052

Izraelski dziennik „The Jerusalem Post”, w wydaniu z 3 sierpnia 2022 r. informuje o zaleceniach Europejskiej Agencji Leków (EMA) dla koncernu farmaceutycznego Novavax, aby ten zaczął dodawać ostrzeżenie do swojej szczepionki COVID-19. Ma ono przybrać formę umieszczania na preparatach etykiety ostrzegawczej „ze względu na niewielką liczbę zgłoszonych przypadków zapalenia serca”.

Jak podaje gazeta EMA zaleca, aby szczepionka Novavax NVAX.O COVID-19 zawierała ostrzeżenie o dwóch rodzajach zapalenia serca. Choroby – zapalenie mięśnia sercowego i zapalenie osierdzia – powinny zostać wymienione jako nowe skutki uboczne w informacji o szczepionce”. Już wcześniej, na początku czerwca amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków sygnalizowała ryzyko zapalenia serca spowodowanego szczepionką Novavax.

„TJP” przypomina, że zapalenie mięśnia sercowego i zapalenie osierdzia „zostały wcześniej zidentyfikowane jako rzadkie skutki uboczne, najczęściej obserwowane u młodych mężczyzn, po zastosowaniu szczepionek mRNA wyprodukowanych przez firmy Moderna i Pfizer”. Jak podkreśla, „zdecydowana większość dotkniętych chorobą w pełni wraca do zdrowia”.

Okazuje się ponadto, że w lipcu br. EMA zidentyfikowała poważne reakcje alergiczne jako potencjalne skutki uboczne szczepionki.

Jak czytamy w izraelskim dzienniku, „Novavax miał nadzieję, że ludzie, którzy zdecydowali się nie przyjmować szczepionek firmy Pfizer i Moderna – opartych na przełomowej technologii informacyjnego RNA (mRNA) – będą preferować jego szczepionkę, ponieważ opiera się na technologii używanej od dziesięcioleci do zwalczania chorób, w tym zapalenia wątroby typu B i grypy. Jednak według Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób w Europie do tej pory podano tylko około 250 000 dawek Nuvaxovidu od czasu jego wprowadzenia w grudniu 2021 roku”.

Autorstwo: S
Źródło: ProKapitalizm.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.