Nota dyplomatyczna do Niemiec ws. reparacji wojennych

Opublikowano: 04.10.2022 | Kategorie: Historia, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1093

Zbigniew Rau podpisał notę dyplomatyczną. Tematem dokumentu jest prawna oraz materialna regulacja kwestii następstw agresji i okupacji niemieckiej.

Minął miesiąc od zaprezentowania szczegółowego raportu o stratach wojennych Polski dokonanych przez Niemcy w czasie II wojny światowej. Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podpisał notę dyplomatyczną. Tematem dokumentu jest prawna oraz materialna regulacja kwestii następstw agresji i okupacji niemieckiej.

„Takie uregulowanie pozwoli oprzeć relacje polsko-niemieckie na sprawiedliwości i prawdzie i doprowadzi do zamknięcia bolesnych rozdziałów przeszłości”. Polityk orzekł, iż nie chce tylko wypłacenia odszkodowania, ale również działania ze strony państwa niemieckiego na rzecz upamiętnienia polskich ofiar wojny. Chodzi także o oddanie zagrabionych dzieł sztuki.

Wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski, powołując się na artykuł trzeci do czwartej Konwencji Haskiej, powiedział, że Niemcy, jako następca prawny III Rzeszy, mają obowiązek wypłacenia Polsce należnych reparacji. „W przypadku naruszenia prawa humanitarnego, w związku z toczeniem wojny przez dane państwo, to państwo musi ponieść za to odpowiedzialność, również odpowiedzialność majątkową”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

6

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. shkshk 04.10.2022 13:03

    Słyszałem, że takie coś jest możliwe. Niemcy wydrukują odpowiednią liczbę waluty i spłacą reparacje jednym przelewem. To pewnie byłby koniec Polski jaką znamy obecnie.

  2. ite.ad.joseph 04.10.2022 16:50

    Niemcy mogliby znacjonalizować Lidle, Rosmanny itp i oddać nam te co są na naszym terenie 🙂

  3. Wolfman 04.10.2022 18:13

    Kto te reperacje dostanie? Polepsza życie obywateli i wskoczymy na wyższy poziom życia? Wątpię

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.