Noszenie dwóch maseczek nie przynosi korzyści

Opublikowano: 08.03.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1584

Symulacja przeprowadzona przez japoński superkomputer Fugaku oraz kierujących nim naukowców z uniwersytetu w Kobe wykazała niezbicie, że promowane noszenie podwójnych masek mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się „wirusa Covid-19”, nie jest skuteczne – podaje agencja Thomson Reuters.

Badania przy pomocy superkomputera Fugaku pracującego w instytucie badawczym Riken (Rikagaku Kenkyūjo) w Kobe, który jest obecnie najszybszym superkomputerem na świecie (moc obliczeniowa superkomputera Fugaku wynosi 0,54 exaFLOPS) wykazały, że noszenie dwóch maseczek nie przynosi znaczących korzyści w porównaniu z prawidłowym noszeniem jednej maseczki. Zbadane maseczki chirurgiczne blokują 85% cząsteczek w wydychanym powietrzu – choć nie znaczy to, że blokują „wirusy Covid-19” – natomiast noszenie dwóch masek zwiększa blokadę jedynie do 89%. Ponadto, noszenie dwóch maseczek zwiększa szczeliny oraz oczywiście powoduje większe opory powietrza i trudności w oddychaniu.

Wyniki badań stają w sprzeczności z niedawną rekomendacją amerykańskiej agencji Centra Kontroli i Prewencji Chorób (Centers for Disease Control and Prevention – CDC), która od początku tzw. pandemii koronawirusa kieruje się politycznym zapotrzebowaniem i wydaje komunikaty nie mające podstaw naukowych oraz narzuca rekomendacje nie mające podstaw medycznej prewencji.

Wielkim propagatorem dwóch maseczek i innych nonsensów jest lekarz Anthony Fauci. Ten „głównym doktor USA”, jak niektórzy określają tego byłego doradcę Prezydenta Trumpa, a teraz doradcę Joe Bidena, jest zwykłym lekarzem rodzinnym, nie posiada doktoratu i nie jest profesorem, lecz jednocześnie pełni wiele kluczowych funkcji w licznych organizacjach medycznych. Niedługo po studiach, w wieku 28 lat zaczął pracować dla Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH), czyli politycznej organizacji rządowej zrzeszającej kilkadziesiąt najważniejszych krajowych organizacji należących do Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej. Już w sześć lat później został dyrektorem jednej z sekcji i z czasem piął się jeszcze wyżej zdobywając niemal dyktatorską władzę. Dyrektorem NIAID jest nieprzerwanie od 1984 roku, czyli przez 35 lat. Jak twierdzą lekarze-praktycy Fauci „nie widział pacjenta od 20 lat” i jego kompetencje jako lekarza są bardzo ograniczone. Fauci stał się sławny biorąc udział w badaniach nad AIDS/HIV i opracowując strategię leczniczą dla chorych, lecz nie zajmował się prawdziwymi badaniami naukowymi. Choroba określana dzisiaj jako AIDS pierwotnie nosiła nazwę GRID (Gay-related immune deficiency), w sposób precyzyjny odzwierciedlająca źródło choroby, głównych zakażonych i najwięcej ofiar – pochodzących ze środowisk gejowskich. Polityczna poprawność doprowadziła do zmiany nazwy, a tzw. „walka z AIDS” stała się politycznym narzędziem sterowania funduszami na badania naukowe. Tylko w Stanach Zjednoczonych corocznie wydaje się ponad 30 miliardów dolarów na „walkę z AIDS/HIV”. Zaangażowanie w „walkę z AIDS” dało lekarzowi Fauci wielkie możliwości kariery administracyjnej i zarządzanie wielkimi funduszami, z czym każdy instytut i uniwersytet musiał się liczyć.

Źródło: Bibula.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.