Nobel dla Owsiaka?

Opublikowano: 24.01.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 974

Posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt zapowiedziała, że podejmie starania o to, by Komitet Noblowski rozważył kandydaturę Jerzego Owsiaka do pokojowej nagrody. Szef WOŚP odpowiedział: „to nie tylko moja zasługa”!

“WOŚP to nasze wspólne dobro, nie tylko narodowe!” — powiedziała posłanka, zapowiadając, że będzie starać się o to, by pokojową nagrodę przyznać twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jerzy Owsiak natychmiast odpowiedział jej na “Facebooku”: “Pani Posłanka zahulała z nagrodą Nobla. Pomyślałem sobie, że jeśli już, to należy odwrócić nieco logikę całego przedsięwzięcia. Otóż będę dumny, jeśli samo proponowanie tego wyróżnienia będzie wiązało się z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako instytucją, która przez 25 lat nakręciła Polaków na tak niebywałe rzeczy”.

Owsiak zasugerował, że czułby się skrępowany, gdyby tylko on został nominowany. “Spodziewana ilość focha i podniesionego ciśnienia mogłaby być bolesna” — napisał, mając na myśli prawicowych polityków i komentatorów, którzy twierdzą, że Owsiak sieje wśród młodzieży zgorszenie, deprawuje i propaguje „szatańską muzykę”, zatem „zupełnie się na Nobla nie nadaje. Jest jeszcze tysiąc innych powodów, dla których grupa niezadowolonych ze złości mogłaby pójść nad Wisłę i do niej wskoczyć”. Podkreślił, że finał WOŚP tworzyły sztaby wolontariuszy w 1700 miejscowościach na całym świecie.

Krytycy Owsiaka wyśmiewają ideę posłanki Schmidt. Uważają, że byłoby to dla Polski kompromitujące, przede wszystkim poprzez tworzenie wrażenia, że sztab ochotników organizujących charytatywne zbiórki zostałby doceniony bardziej niż państwowa służba zdrowia, która wykłada co roku tysiąc razy tyle pieniędzy. Jednak prawda jest taka, że przez 25 lat Orkiestra zakupiła już tyle sprzętu medycznego, że wyraźnie widać już jego obecność na szpitalnych oddziałach. Wpływ WOŚP jest odczuwalny.

Autorstwo: Antonina Świst
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

23 komentarze

 1. John23 24.01.2017 11:01

  (Naruszenie regulaminu punkt 5b. Przeczytaj regulamin i poniższy komentarz. Admin)

 2. rumcajs 24.01.2017 11:17

  Kolego, oskarżenia publiczne, bez dowodów sa karalne. Zatem uwazaj co piszesz. Jesli masz dowody jego przestępetw finansowych, zgłoś to do prokuratury.
  Prosba tez do ADMINA o przeczytanie tego wpisu, i skonfrontowanie jego tresci z regulaminem.

 3. MakSym 24.01.2017 11:36

  (Naruszenie regulaminu punkt 5b – publiczne pomawianie i zniesławianie bez przedstawiania dowodów. Admin)

 4. rumcajs 24.01.2017 11:57

  Ja nikogo, niczym nie straszę. Ja zauważam, że oczernianie jest w naszym kraju karalne. Wielu pisąło, a jeden który robił to najczęsciej zapłacił kilka tys złociszy. Ponadto, to co piszecie jest łamaniem regulaminu. Okreslanie mnie “najgłupszym lemingiem”, olewam ciepłym moczem, bo taki wpis oznacza brak argumentów merytorycznych, i sieganie za pałę, czyli odpowiednie narzedzie , co do twojego poziomu intelektualnego.

 5. Hautameki 24.01.2017 12:00

  @John23, @MakSym
  Parafrazując – kłamstwo powtórzone tysiąc razy stało się dla Was prawdą.

 6. Maximov 24.01.2017 12:24

  @John23, @MakSym
  Dowody, proszę Państwa.
  Jeśli stawiacie tak poważne oskarżenia to zapewne na jakiejś podstawie?
  Chętnie się z nimi zapoznam i sam ocenię, gdzie mim zdaniem, leży prawda.

 7. Fenix 24.01.2017 12:27

  Mam nadzieję Owsiak że w całości nagrodę przeznaczysz na wsparcie WOŚP ?

 8. Lipson 24.01.2017 12:36

  @Hautameki oceniłeś, a nie wiesz jakie wspomniani przez Ciebie koledzy mają doświadczenia z Panem Owsiakiem. Być może znają Go osobiście? Tego nie wiesz. Na czym opierasz swoje zdanie, że Pan Owsiak to dobry człowiek? Na informacjach z zewnątrz, z mediów? Ja osobiście słyszałem wiele historii z pierwszej ręki, a także sam widziałem P. Owsiaka na Woodstock’u i nie uważam, żeby Nagroda Nobla była najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku. Poza tym same wypowiedzi P. Owsiaka na antenie nie potwierdzają Jego pokojowych i uczciwych zamiarów. To, że zbiera pieniądze na szczytny cel, wcale nie oznacza, że robi to bezinteresownie i należy mu się Nagroda, gdyż Nagrodę dostaje w postaci części pieniędzy ze zbiórek. Poza tym WOŚP i Woodstock to jest biznes, a powiązane z Panem Owsiakiem firmy to też jest BIZNES. Pomagając z miłości bliźniemu nie robi się przy okazji biznesów z kolegami 🙂 A to, że Nagroda Nobla to zwykła ściema, sam Obama potwierdził przyjmując ją, podczas gdy prowadził najwięcej akcji o nazwie “wprowadzanie demokracji” na świecie 🙂

 9. Hautameki 24.01.2017 12:53

  @Lipson
  Bożesz 😉 a czy ja w tym jednym króciutkim zdaniu napisałem coś o słuszności przyznania nagrody? a może Owsiaka znam od dziecka 😀
  Zdziwisz się, od dobrych kilkunastu lat nic do puszki z serduszkiem nie wrzuciłem, ale to z zupełnie innych powodów, niż rzucane przez kolegów oskarżenia.

  Śmieszy mnie po prostu bezmyślne obszczekiwanie i epitetowanie.

 10. Lipson 24.01.2017 13:14

  @Hautameki dlatego najlepiej pomagać bez jupiterów fleszy i bez jakichkolwiek pośredników 🙂 Sam WOŚP powinien oddawać całość zbiórki na szczytny cel, a tutaj niestety brakuje czystości w tym wszystkim: kasiorka na Woodstock, kasiorka na obsługę zbiórki… i tak naprawdę niewiadomo czarno na białym co, gdzie, jak i ile…, a dzieci uczciwie, za darmo zbierają do puszek 🙂

 11. sandvinik 24.01.2017 14:24

  jak Caritas zacznie się rozliczać to można będzie powiedzieć że Pan Owsiak ma konkurenta-na razie to ma wpienionych co by chcieli by ta kasa była ich. poza tym gdyby były jakieś przekręty to przy tylu wrogo nastawionych purpurowych to by go zamknęli więc ja uważam że Pan Owsiak ma czystsze ręce niż matka teresa z kalkuty-ona zbierała na budowe szkół i szpitali tylko trudno je znaleźć.

 12. ZIWK 24.01.2017 15:17

  @John23
  Zgłosiłeś do prokuratury posiadane dowody? Jeśli masz, a nie zgłosiłeś to jesteś współwinny. Jeśli nie masz a pomawiasz (pewnie wg wytycznych partii) to jesteś winny oszczerstwa.
  Przez wszystkie te lata działalność była kontrolowana (skarbówka, audyty, Ministerstwo Finansów, a pewnie i spec-służby) i nigdy nie było zastrzeżeń…
  Pewnie wszyscy zostali przekupieni 😉

  @MakSym
  Mam nadzieję że jeśli twoje dziecko będzie wymagało badań lub pomocy, to dopilnujesz, aby odeszło z tego świata nieskalane kontaktem ze sprzętem zakupionym przez WOŚP.

  @Fenix
  Jak dostanie, to znając tego człowieka – jest to więcej niż prawdopodobne.
  Na razie nikt jego kandydatury nie zgłosił, a pewnie obecny nie-rząd natychmiast ogłosi, że “to nie jest wolska racja stanu”…

  @Lipson
  Jeśli ktoś by na Ciebie i twoje dzieło pomocy, wylewał wiadra pomyj i szamba to czy byłbyś w stanie stwierdzić, że to tylko deszcz i nadstawiał drugi policzek, aby g… się ładnie rozmazało? Aby stworzyć i prowadzić przez ćwierć wieku (a to dłużej niż żyją niektórzy zawodowi hejterzy!) taką organizację, trzeba umieć walczyć. Więc wypowiedzi Owsiaka o walce z nienawiścią wobec jego osoby i dzieła są naturalną obroną.
  Jaki szczytny cel masz na myśli? – Czy może być coś bardziej godnego szacunku niż pomoc najsłabszym? Zdajesz sobie sprawę, ile dzieci żyje lub “tylko” jest zdrowych dzięki tej Orkiestrze? A może “szczytny cel” dla Ciebie to zawiezienie reklamówek z kasa (by nie było śladów) pod drzwi byzmesmena-genialnego-sk..syna z Torunia?

  @sandvinik
  Masz 100% racji. Kasa Kasa Kasa i to ich boli.

 13. Lipson 24.01.2017 15:20

  @sandivinik – dlatego ani Caritas, ani WOŚP, ale pomoc bezpośrednia, bez pośredników, bez opłacania kogokolwiek za cokolwiek ma sens – tzw. miłość bezwarunkowa. Ludzie (a raczej już nie ludzie, tylko jakieś gady) bez skrupułów wykorzystują tego typu instytucje, fundusze, zbierające dzieci, smsy, chore dzieci w reklamach i szczytny cel dla robienia biznesu i kasiory 🙂 Niestety taka jest Prawda, a tylko jakaś tam część trafia do potrzebujących.

 14. ZIWK 24.01.2017 16:24

  @Lipson
  Jeśli jesteś w stanie samodzielnie znaleźć szpital, dokładnie określić jego potrzeby i sprzęt, który je zaspokaja a następnie u producenta wynegocjować taką cenę jak przy hurtowym zakupie kilkudziesięciu sztuk i na koniec tą cenę zapłacić… To szczerze gratuluję szczęścia i umiejętności.
  A jeśli chcesz pomóc, ale sam osobiście masz tylko 10,- zł to raczej za to inkubatora nie kupisz…
  Więc szczytna idea pomocy bezpośredniej w niektórych wypadkach musi ulec wysiłkowi zbiorowemu – np. poprzez fundację, WOŚP, Caritas czy coś w tym stylu.

  WOŚP ma o tyle przejrzystą sytuację, że wiadomo ile weszło ze zbiórek, aukcji, ofiarodawców itd.. oraz za ile kupiono, jakiego sprzętu i gdzie dostarczono. Ta “jakaś część” na cel pomocy, to dla WOŚP wynosi ok. 94,5% i jest to znaaaacznie powyżej średniej.
  Poza tym poprzez skalę zakupów i również wieloletnią renomę stałego klienta WOŚP ma zupełnie inny poziom cen niż sz.p. Lipson kupujący 1 sztukę.

 15. Konter 24.01.2017 16:29

  To pokojowa nagroda Nobla ma jeszcze jakąś wartość? Chyba tylko dla kretynów.

 16. sandvinik 24.01.2017 18:11

  @Lipson

  ZIWK napisał Ci lepiej ode mnie.

 17. Lipson 25.01.2017 10:44

  @ZIWK

  Każdy ma swoje zdanie. Twoje jest takie, że dla Ciebie lepiej dać do puszki lub wysłać SMS’a, bo ktoś tam “u góry” ma pochytane i i w g Ciebie lepiej zainwestuje gotówkę ;). Ja mam swoje zdanie na temat WOŚP i tego typu akcji, ale przecież nie neguję tego ruchu, napisałem tylko, że dla mnie lepsza jest pomoc bezpośrednia. Napisałem również, że nie zasługuje na nagrodę Nobla, bo już otrzymał nagrody za swoje zbiórki 🙂 Nawet nie czepiam się o Jego powiązania biznesowe, bo tam gdzie jest hajs tam i jest wiele pijawek 🙂 Nie róbcie z Owsiaka żadnego bożka, bo to nie On zbiera pieniądze a cały ruch ludzi, którzy robią to za darmo. A jeżeli “ubudło” Go to co o nim mówią i się tłumaczy, to na pewno nie wchodzi tu w grę bezinteresowna pomoc. WOŚP to nie jest Owsiak, to zwykły celebryta, a ten ruch tworzą ludzie i to dla nich należy się Nagroda Nobla, thats all.

 18. rumcajs 25.01.2017 11:22

  @@Lipson@@
  Takim jak Twoje “gdybaniem” mozna wszystko obrzydzic..Ja zatem tez pogdybam…Może Tobie ktos płaci za gdybanie??? Może masz jakies pretensje do losu, że nie dał Ci szansy , albo raczej umiejetności zorganizowania czegoś takiego jak WOŚP??? Moge pogdybać dalej, ale to nie ma sensu, tak samo jak Twoje “gdybanie ” w poprzednim wpisie.
  Owsiak nie jest “zwykłym celebryta”, a raczej NIEZWYKŁYM, bo celebryta zwykle poza “byciem” nic dla społeczeństwa nie daje. Pan Owsiak, zorganizował “instytucje”, która pozwala doposażyć tysiące Polskich szpitali w nowoczesną technikę, która pomogła, lub uratowała zycie wielu ludziom. Musisz mieć bardzo niska samoocenę, i jakies kompleksy, skoro nie potrafisz tego zauwazyc…
  Pozostałym plujacym jadem maluczkości… Kieruje Wami albo zawiśc, że to nie Wam dano cos takiego zorganizowac, i tym samym przejść do HISTORII, albo jestescie zawodowymi opluwaczami kazdego i wszystkiego.
  Ktos wspomniał tu o powiazanych rodzina, firmach obsługujacych WOŚP, zatem skoro jest taki “poinformowany”, niech także poda, jaki promil kasy zbieranej przez WOSP, inkasuja rocznie te firmy!!!! Samo stwierdzenie, że sa one powiazane rodzinnie, nie jest żadnym dowodem defraudacji!!! Gdyby te firmy “zabierały”, 10-20% zebranej kasy, to fakt, sa pijawkami, zerujacymi na pieniadzach zebranych od ludzi, w dobrej wierze. Potem niech panowie zapoznają sie z regulaminami, jesli takowe w ogóle sa, fundacji wszelkiej maści zbierających kase w “zbożnym celu”, z Caritasem, zreszta dofinansowywanym z państwowej, czyli wspólnej kasy setkami milionó złotych rocznie, na czele. Wtedy okazuje sie, że na “zbożny” cel idzie mniej niz połowa kasy, albo i w skrajnych przypadkach, nawet kilka tylko procentów!!
  W opluwaniu Owsiaka widze duzo podobieństwa, do opluwania pomysłu pis, 500+..Najżarliwiej opluwaja już nie mogacy spłodzic dzieci, lub nie majacy ich w wieku “dajacym kasę”, albo ślepi preciwnicy pis-u. Bez jakiegokolwiek zastanowienia…A może tych ludzi łaczy to samo… prymitywizm, zawiść, zazdrość, i wszelkie inne cechy charakteryzujące ludzi o niskim poziomi IQ

 19. lboo 25.01.2017 12:25

  @rumcajs: “Pozostałym plujacym jadem maluczkości… ”

  Przeczytaj sobie swój komentarz i komentarze Lipsona i zastanów się na chłodno kogo bardziej to tyczy.

  Zresztą podobna uwaga do pozostałych obrońców Owsiaka, @Lipson napisał dlaczego woli inne formy pomocy nie obrażając nikogo kto popiera Owsiaka. A Wy atakujecie go jakby co najmniej obrażał Waszego Boga. Jeśli chcesz żeby ktoś szanował Twoje poglądy, szanuj poglądy innych.

 20. Lipson 25.01.2017 13:01

  @ Rumcajs

  Uważam, że zbyt utożsamiasz się z “autorytetami” oraz brakuje Ci instynktu czytania ze zrozumieniem. Najpierw trzeba nauczyć się słuchać, a później przekazywać swoje racje 😉 Myślę, że różnica w światopoglądach bierze się z tego, iż przykładowo gdyby wyświetlono na niebie hologram Jezusa to Ty od razu uwierzyłbyś w “autorytet”, a ja niestety stałbym się niewiernym, z tysiącem pytań podważającym owe zjawisko 😉 Dla mnie popularność nie jest wyznacznikiem na sukces i udane życie, więc bycie “maluczkim” nie sprawia, iż moje ego krzyczy i źle się z tym czuje 😉 Nie, jeszcze raz powtarzam – nie neguje Owsiaka. Owsiak to tylko twarz, celebryta, który ma za zadanie spowodować by ludzie dali tę złotówkę do puszki. WOŚP to inicjatywa obywatelska, a nie żaden Owsiak 😉 Jeżeli to Twoja rodzina, to przepraszam, ale taka jest prawda – ten Pan z rodziną nie byłby w stanie sam tego zorganizować, Jego zasługi tam jest 1%. Zatem NIE dla NOBLA dla Owsiaka, może być NOBEL dla Polaków za wspaniała inicjatywę 😉 Przepraszam, jeżeli uważasz, iż pluję w Ciebie i Owsiaka jadem nienawiści powstałym z mojej maluczkości, ale tak nie jest – zła interpretacja i brak czytania za zrozumieniem 🙂

 21. sandvinik 25.01.2017 16:19

  @Lipson
  uznaje Twoje tłumaczenie. większość agresji w rozmowie zapewnili na starcie John23 i rumcajs-Tobie oberwało się przy okazji jak dyskusja zeszła na kły jadowe.

  Nobel dla całego WOŚP a nie dla Owsiaka?-oki-on sam tak powiedział i ja też byłbym za takim rozwiązaniem.

  pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.