Nitki gazociągów NordStream zostaną zamrożone

Opublikowano: 04.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1913

Rosyjskie podwodne gazociągi NordStream i NordStream 2, których trzy z czterech nitek zostały uszkodzone w wyniku amerykańskiej akcji sabotażu, zostaną wyłączone z eksploatacji, gdyż obecnie nie ma planu ich naprawy — poinformowała w piątek agencja Reuters, powołując się na źródła.

„Rosyjskie podwodne rurociągi NordStream zostaną wyłączone i poddane motylowaniu, ponieważ nie ma planów ich naprawy ani ponownego otwarcia” — stwierdziła agencja.

Dwa źródła powiedziały, że choć nie ma planów naprawy rurociągów, to przynajmniej będą one motylowane w celu ewentualnego ponownego otwarcia w przyszłości. A inne źródło potwierdziło agencji, że zainteresowane strony rozważają motylkowanie. „Najprawdopodobniej będzie to oznaczało uszczelnienie miejsc pęknięć i pokrycie rur powłoką, aby zapobiec dalszej korozji ze strony wody morskiej” — zauważono.

Z kolei, według rzecznika niemieckiego E.ON, który również posiada udziały w NordStream AG, nie podjęto decyzji ani „za”, ani „przeciwb przywróceniu linii.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.