Nil przybrał kolor krwi

Opublikowano: 05.04.2016 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 293

Obraz Nilu, który łączy odczyty radiometru i zdjęcia z wysokości, przywodzi na myśl jedną z plag egipskich. Według “Biblii”, podobne zjawiska miały miejsce w dawnych czasach przed Mojżeszem.

Jednak tym razem powód jest znacznie bardziej prozaiczny i tkwi w roślinach, które bujnie porastają brzegi rzeki. W obrazach radiometrycznych miejsca te przybierają kolor czerwony.

Sonda Sentinel-3A uwieczniła ten pobudzający wyobraźnię obraz 16 lutego br. Urządzenie monitoruje stan mórz i oceanów, ich kolor, zmiany pogody i poziom wahań temperatury.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kingmajkel
Użytkownik
kingmajkel

“Jednak tym razem powód jest znacznie bardziej prozaiczny i tkwi w roślinach, które bujnie porastają brzegi rzeki.”

Skoro te rośliny porastają tylko brzegi rzeki to chyba nie cały Nil tylko jego brzegi powinny się wydawać czerwone. Jakaś niespójność tu występuje.