Jan T. Gross znów szerzy nienawiść do Polaków

Opublikowano: 15.09.2015 | Kategorie: Historia, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 386

Jan T. Gross., amerykański historyk polsko-żydowskiego pochodzenia, publikujący w niemieckich mediach, nikczemnie zaatakował Polaków w tygodniku „Die Welt”. Nawiązując do zgłaszanych w Polsce obaw związanych z falą emigrantów oraz w reakcji na sprzeciw części polskich polityków wobec narzucania nam “kwot” uchodźców stwierdza podle: „To ohydne oblicze Polaków pochodzi jeszcze z czasów nazistowskich”.

Autor antypolskich książek „Strach” i „Złote żniwa”, pełnych kłamstw i fałszywych oskarżeń na temat stosunku Polaków do Żydów w czasie II wojny światowej, kontynuuje swe oszczerstwa. “Polacy byli nie bez racji dumni z oporu, jaki stawiali nazistowskim okupantom, ale faktycznie podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców” – pisze w „Die Welt”.

Jego zdaniem, pomimo że polscy katolicy podczas okupacji hitlerowskiej okrutnie cierpieli, mieli bardzo mało współczucia dla głównych ofiar hitleryzmu, Żydów.

Publikacja wywołała protesty w Polsce. W związku z oszczerstwami Jana Tomasza Grossa oświadczenie wydała Reduta Dobrego Imienia. “Dział Dokumentacji Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi przeciw Zniesławieniom analizuje w tej chwili ten tekst w celu podjęcia właściwych kroków. Najprawdopodobniej zostanie złożone doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zniesławienia Narodu Polskiego, czyli przestępstwa określonego w Art. 133 Kodeksu Karnego” – czytamy w oświadczeniu.

“Należy tu dodać, że gdyby była uchwalona ustawa nowelizacja IPN o ściganiu tego rodzaju przestępstw, ustawa od ponad roku znajdująca się w komisji sejmowej, tego rodzaju przestępstwo byłoby ścigane z urzędu przez prokuraturę” – dodaje Reduta.

Opracowanie: Ryb, jkub
Na podstawie: Welt.de, DW.de
Źródło: Stefczyk.info


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. edek 15.09.2015 10:39

  Bydlak.

  Na tyle mi chyba Genowefa pozwoli…

 2. agama 15.09.2015 14:01

  marny z niego historyk, tylko w USA w takie brednie ktoś by uwierzył

 3. fx27 15.09.2015 23:18

  Myślę, że co najmniej o jednego za mało.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.