Nigeryjska armia przez pomyłkę zbombardowała cywili

Opublikowano: 12.12.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1623

W tę niedzielę nigeryjska armia przeprowadziła atak dronem na muzułmańską wspólnotę w trakcie uroczystości religijnej. Według władz była to bardzo bolesna pomyłka.

Oficjalnie zginęło 85 osób. Amnesty International w Nigerii mówi z kolei o nawet 120 ofiarach śmiertelnych. Nie jest to pierwsza taka pomyłka – lotnictwo Nigerii ma na koncie co najmniej 14 takich incydentów od 2014 roku.

Atak drona był częścią szeroko zakrojonej operacji wojska skierowanej przeciwko bandytom. Uzbrojone bandy w ostatnich latach stały się plagą w Nigerii. Zajmują się one rabunkiem i porwaniami. Są też odpowiedzialne za liczne przypadki morderstw, gwałtów i ataków terrorystycznych. Najbardziej aktywne są w biedniejszych regionach kraju. Składają się na nie najróżniejsi ludzie. Od wykluczonej biedoty po dawnych bojowników lokalnych milicji. Wskazuje się też na prawdopodobną współpracę z Państwem Islamskim. Szacuje się, że bandytów w Nigerii jest kilkadziesiąt tysięcy.

Na podstawie: AlJazeera.com [1] [2], WashingtonPost.com
Źródło: FaktyiAnalizy.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.