Nigel Farage wzywa Zachód do otwartych negocjacji z Rosją

Opublikowano: 11.02.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2247

Brytyjski polityk Nigel Farage wzywa Zachód do większej otwartości na negocjacje z Władimirem Putinem w kontekście kryzysu na Ukrainie.

Założyciel partii Reform UK wyraził swoje zdziwienie „absolutną niechęcią” do rozważenia negocjacji z Rosją od czasu inwazji Moskwy w lutym 2022 roku.

Putin oskarżył Borisa Johnsona o sabotowanie porozumienia pokojowego z Ukrainą wiosną tego samego roku podczas wywiadu dla amerykańskiego nadawcy Tuckera Carlsona.

Farage stwierdził, że mimo znacznych obiekcji wobec działań Rosji, był wstrząśnięty brakiem chęci do rozpoczęcia jakichkolwiek form negocjacji.

Putin twierdził w wywiadzie, że porozumienie pokojowe zostało osiągnięte z głównym negocjatorem Ukrainy w 2022 roku, ale zostało ono zablokowane przez Johnsona.

Farage zauważył, że negocjacje pokojowe mogłyby się odbyć, ale zostały zablokowane przez Johnsona.

Współpracownicy polityczni ostrzegli Faraga przed staniem się propagandystą, porównując go nawet do Lorda Haw-Haw, nadawcy nazistowskiej propagandy podczas Drugiej Wojny Światowej.

Farage podkreślił, że upór w kontynuowaniu wojny jest niepokojący, a liczba ofiar jest przerażająca. Jego zdaniem Wielka Brytania, nie będąc bezpośrednio zagrożona, powinna podjąć próbę mediacji w celu zaprowadzenia pokoju na Ukrainie, nawet jeśli istnieje ryzyko niepowodzenia.

Autorstwo: DE
Na podstawie: Telegraph.co.uk
Źródło: Brytol.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. niecowiedzacy 11.02.2024 19:34

  Nareszcie jakiś 1 myślący, rozsądny i współczujący ofiarom wojny Anglik. Co prawda 1 jaskółka nie czyni wiosny ale na początek dobre i to. Nie należy się zacietrzewiać i wysłuchać obu stron gdyż obie mają rację. Inaczej bez wigili i choinki będą bombki, ale jądrowe. I wówczas nie będzie już wygranych a wszyscy będą przegrani. USA ma chęć wyposażyć Polską armię w bomby jądrowe na zły początek.

 2. Nosferatu 12.02.2024 00:21

  Z terrorystami się nie negocjuje! Z Hitlerem już ten błąd był.

 3. emigrant001 12.02.2024 12:29

  Ukraina, która otrzymała niepodległość w prezencie po ZSRR w 1990 roku, podobnie jak w prezencie dostała kiedyś Krym, nigdy nie była państwem w naszym rozumieniu. Kreski na mapie są z czasów ZSRR i nie mają nic wspólnego z zamieszkującymi ten obszar ludźmi. Ukraińcy po lewej stronie Dniepru czasem mówią po ukraińsku (przeważnie banderowcy) a po prawej stronie Dniepru większość mówi po rosyjsku:) (bo to Rosjanie:) Obserwatorzy bez jakiejkolwiek wiedzy na temat ukrainy, nie potrafią dostrzec, że tam toczy się wojna domowa od 2014 roku a agresja Rosji sprzed dwóch lat to tylko jej konsekwencje. Media masowego ogłupiania ukazują Putina jako agresora i mordercę a nie widzą korupcji i oligarchii banderowskiej ukrainy:) Putin nie jest podobny do Hitlera.

 4. Katana 12.02.2024 13:48

  emigrant001, zgadza się.
  Tylko strony Dniepru przeciwnie podałeś.

 5. niecowiedzacy 12.02.2024 17:32

  Amerykanie piszą iż od połowy zeszłego roku Ukraińcy sprzedają Amerykańską broń i amunicję Made in USA otrzymaną od USA, na lewo dla Arabów. Wyjątkowo zmyślny naród w czasie wojny stosują nielegalny reeksport z pobudek? Oj Ukraińcy bardzo kochają swoją ojczyznę bo mogli to tylko robić politycy albo wojskowi. Ostatnie ataki na Amerykańskich żołnierzy, pojazdy i obiekty wykonano przy pomocy Amerykańskiej broni, rakiet i amunicji. Wygląda iż zostały zwrócone gospodarzom. Sława Ukrainie Babciu znów rzucasz mi kłody tamten tekst też jest mój i mam prawo się nim posługiwać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.