Nieznane wcześniej dokumenty należące do UPA

Opublikowano: 28.07.2016 | Kategorie: Historia, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 365

Instrukcje Ukraińskiej Powstańczej Armii dotyczące ochrony narodu ukraińskiego przed „polskimi bandytami” odnaleziono w Chochołowie w powiecie hrubieszowskim. Dokumenty zawierają m in. apele, aby w razie konieczności, mordować polskich członków rodziny, w tym także kobiety i dzieci.

“Dziennik Wschodni” informuje, że w marcu tego roku w trakcie karczowania działki w Chochołowie natknięto się na tubę z dokumentami. Znalezisko trafiło do policji, która następnie przekazała je Instytutowi Pamięci Narodowej.

Gazeta przytacza słowa Dariusza Antoniaka, prokuratora z Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu w lubelskim oddziale IPN: “Wszystko wskazuje na to, że dokumenty należały do Ukraińskiej Powstańczej Armii.”

Wśród odnalezionych dokumentów znajdują się apele, odezwy, listy prywatne: “Powszechne apele, które można było np. przybić na drzwiach budynku, czy skierować do oddziałów zbrojnych. Niektóre mówią m.in. o tym, jak należy poruszać się w lesie, na czym powinna polegać aktywność żołnierzy, czy też, że należy chronić miejscową ludność ukraińską przed polskimi bandytami” – cytuje prokuratora Antoniaka Dziennik Wschodni.

Niektóre z dokumentów bezpośrednio nawołują Ukraińców do zabijania polskich żon i mężów, według instrukcji taka bezwzględność ma dotyczyć także dzieci.

Na podstawie odnalezionych materiałów będą prowadzone dalsze czynności, w tym wyjaśniające, jak dokumenty znalazły się w Chochołowie.

22 lipca tego roku Sejm RP uczcił pamięć ofiar zbrodni popełnionych w latach 1940. przez ukraińskich nacjonalistów, ustanawiając 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 29.07.2016 01:02

    d…UPA 😀

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.