Niezaszczepieni pracownicy NHS znajdą pracę w Walii?

Opublikowano: 24.01.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1565

Premier Walii, Mark Drakeford „nie wyklucza” zatrudnienia pracowników NHS z Anglii, którzy stracą tam pracę tylko dlatego, że się nie zaszczepią (eksperymentalnym preparatem terapii genowej przeciwko COVID-19 – przypis WM). Obowiązek szczepień dla pracowników służby zdrowia w Anglii ma wejść w życie w kwietniu.

Już teraz Royal College of GPs zaapelował o odroczenie terminu 1 kwietnia, w którym ma wejść w życie obowiązek „szczepień” dla pracowników NHS w Anglii. Nadal wielu z nich nie jest zaszczepionych, co budzi poważne obawy dotyczące dużych niedoborów w tamtejszej służbie zdrowia.

Szczepienia nie będą obowiązkowe dla pracowników NHS w Walii, dzięki czemu tamtejsze szpitale i placówki zdrowotne mogą z powodzeniem rekrutować pracowników z Anglii, którzy stracą pracę po wejściu kontrowersyjnych przepisów.

Premier Walii zapytany w BBC Radio 4’s czy zatrudniły personel NHS z Anglii, Drakeford odparł: „Nie wykluczamy tego, ale zależałoby to też od przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej, gdy te osoby będą się ubiegały o pracę. Nie zamierzamy wprowadzać obowiązkowych szczepień w naszym NHS”.

Od 1 kwietnia wchodzi w Anglii wymóg obowiązkowych szczepień dla pracowników tamtejszej służby zdrowia. Nadal wiele osób jest jednak niezaszczepionych i wzięło też udział w proteście przeciwko takiemu wymogowi. Wielu pracowników służby zdrowia podkreśla, że chce mieć w tym względzie wybór, a nie chce, aby rząd ich zmuszał do szczepień.

Ze względu na to, że obowiązek szczepień wchodzi w życie 1 kwietnia, pracownicy NHS, którzy nie są jeszcze zaszczepieni, musieliby wziąć pierwszą dawkę szczepionki do 3 lutego, aby otrzymać już pełną szczepionkę złożoną z dwóch dawek do wymaganego terminu.

Mimo licznych protestów i apeli brytyjskie Ministerstwo Zdrowia powiedziało, że nie planuje opóźnienia terminu i twierdzi uparcie, że jest to „właściwe postępowanie, aby chronić pacjentów”.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.