Nieudany zamach terrorystyczny we Francji

Opublikowano: 04.02.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 485

W piątek rano przy centrum handlowym Caroussel du Louvre doszło do ataku uzbrojonego w maczetę mężczyzny na pełniącego tam służbę wojskowego. Funkcjonariusz otworzył ogień w kierunku napastnika.

„Mężczyzna wykrzykiwał pogróżki i Allah Akbar!” – poinformował prefekt policji Michel Cadot. Atak nosi „najwyraźniej charakter terrorystyczny” – poinformował francuski premier Bernard Cazneuve.

Napastnik został poważnie raniony pięcioma kulami, w tym także w brzuch. Mężczyzna jest przytomny i został zabrany przez służby ratownicze. Wojskowy został lekko ranny w głowę.

Agresor miał ze sobą dwie torby. Żadna z nich „nie zawierała materiałów wybuchowych i nie stwarzała zagrożenia” – przekazał prefekt. W sprawie incydentu zostanie wszczęte śledztwo pod nadzorem prokuratora.

Terytorium okalające Luwr zostało otoczone przez policjantów wyposażonych w kamizelki kuloodporne. „W Paryżu, w dzielnicy Louvre, doszło do zdarzenia, które stwarza poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego i jest traktowane w trybie priorytetowym przez siły bezpieczeństwa i oddziały ratunkowe” – napisał na “Twitterze” minister spraw wewnętrznych Francji, ostrzegając jednocześnie przed rozprzestrzenianiem fałszywych informacji.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.