Niespokojnie podczas marszu niepodległości

Opublikowano: 11.11.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 226

Organizowany m.in. przez Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolską “Marsz Niepodległości” ruszył ulicami Warszawy. “Cześć i chwała bohaterom”, “Niech żyje Armia Krajowa” – skandowali jego uczestnicy. Po ubiegłorocznych prowokacjach policji, uczestnicy marszu sami stworzyli straż, która ma pilnować porządku podczas pochodu.

Według zapowiedzi “Marsz Niepodległości” miał rozpocząć się o 15.00 i wyjść sprzed Pałacu Kultury i Nauki. Później ruszyć ulicą Marszałkowską na Plac Konstytucji, a następnie Waryńskiego, Goworka, Spacerową, Belwederską i Alejami Ujazdowskimi. Marsz miał, podobnie jak rok temu, zakończyć się na Agrykoli, gdzie przedstawiciele organizatorów zamierzają wygłosić przemówienia.

Na pl. Defilad przed godz. 15.00 było – jak podaje PAP – było co najmniej kilka tysięcy osób. Sami organizatorzy ze sceny ogłosili, że doliczyli się kilkunastu tysięcy. Wielu uczestników przyniosło biało-czerwone flagi, są też np. pojedyncze flagi Ukrainy i Słowacji. Wiele osób ubranych jest w koszulki i szaliki w polskich barwach, rzadziej trafiają się też emblematy klubów sportowych.

Raz po raz słychać było wybuchające petardy. Z głośników na pl. Defilad rozbrzmiewały pieśni patriotyczne, np. “Bogurodzica”. Tłum skandował m.in. “Cześć i chwała bohaterom”, “Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę”, “Duma, duma, narodowa duma”. Nad placem lata policyjny śmigłowiec.

Grupa osób uczestniczących w warszawskim Marszu Niepodległości zaatakowała skłot Przychodnia przy ul. Skorupki. Bojówkarze obrzucili budynek zajmowany przez skłotersów kamieniami i racami. Skłotersi bronili się z dachu budynku, którego część została podpalona przez bojówkarzy. W ruch poszły koktajle Mołotowa, kamienie brukowe i butelki. Skłotersi byli przygotowani – mieli na dachu butelki i kamienie. Dziennikarz „Codziennej” był świadkiem tego, jak zniszczono kamery monitoringu, podpalono trzy samochody, a kilkanaście osób, w tym czterech policjantów, zostało rannych. Grupa neofaszystów próbowała zaatakować również znajdujący się obok skłot Syrena. Nikt ze skłotersów nie został ranny. Policja interweniowała dopiero po kilkudziesięciu minutach. Zatrzymano kilkanaście osób.

Skłot Przychodnia po zajściu wydał oświadczenie: “Wiwat Marsz Niepodległości! Nacjonaliści i kibole krótko po wyruszeniu Marszu zaatakowali nasz squat w sile około kilkuset osób. Według naocznych świadków tzw. Straż Niepodległości rozstąpiła się od strony ul. Marszałkowskiej i zachęcała agresorów do wbiegnięcia i atakowania naszego budynku słowami “no dalej, szybciej!”. Zaraz potem z ulicy Hożej wybiegło kilkudziesięciu innych mężczyzn w kominiarkach i skierowało się w stronę Przychodni. Kilku zniszczyło bramę wjazdową, wpadło na podwórko, rozbiło szyby w samochodach (jedno z aut się zapaliło) i zaczęło rzucać racami i kamieniami w okna na parterze, rozbijając je. Po 30 minutach napastnicy zniknęli. Nikomu od nas się nic nie stało.”

Po raz kolejny spłonęła też tęcza na pl. Zbawiciela. Kilka dni temu zakończyło się jej odnawianie po poprzednim podpaleniu.

Warszawski ratusz zdecydował się na rozwiązanie marszu. Policja wezwała jego uczestników do rozejścia się.

Jak poinformowano, marsz został rozwiązany na wyraźnie żądanie policji. Stołeczny ratusz zaznacza, że pomimo podjętej decyzji o rozwiązaniu zgromadzenia marsz był kontynuowany.

“W związku z zakłóceniem porządku i narażeniem życia i zdrowia uczestników oraz służb porządkowych (poszkodowani policjanci, zaatakowany skłot przy ul. Skorupki, spalenie tęczy na pl. Zbawiciela i podpalenie 2 samochodów przy ul. Skorupki), a tym samym utracenie przez demonstrację pokojowego charakteru, na wyraźne żądanie policji, decyzją Urzędu m.st. Warszawy Marsz Niepodległości został rozwiązany o godz. 16.42” – podano.

Po godzinie 17.00 obrzucony racami został przez uczestników Marszu teren ambasady Federacji Rosyjskiej. Spłonęła budka strażnicza przy wejściu. Niektórzy uczestnicy marszu próbowali sforsować ogrodzenie ambasady. Doszło do kilkunastu bójek. Straż marszu nie umiała zapanować nad sytuacją.

W rozmowie z dziennikarką TVN24 jeden z organizatorów Marszu Niepodległości Krzysztof Bosak potwierdził, że ktoś próbował podpalić budkę wartowniczą. Widać było gęsty dym unoszący się. Nie wiadomo na razie jakie są straty.

MSZ Polski potępiło działania chuliganów będących uczestnikami nacjonalistycznego Marszu Niepodległości, którzy obrzucili teren ambasady Rosji w Warszawie racami i petardami. Takie oświadczenie wydał sekretarz prasowy polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jak powiedział, MSZ Polski ubolewa z powodu tego, co się stało. „Nie ma usprawiedliwienia dla chuligaństwa. Potępiamy naruszenie konwencji wiedeńskiej” – powiedział sekretarz prasowy.

Zdjęcia z ataku na skłot można zobaczyć TUTAJ. Twarze niektórych osób są dobrze widoczne, więc z identyfikacją i ustaleniem, czy byli to narodowcy czy prowokatorzy służb specjalnych, nie powinno być problemów.

Autorzy: gb (akapity 1-4, 5-mix, 6, 9-10, 12), Piotr Ciszewski (5-mix, 8, 11), Skłot Przychodnia (6), Głos Rosji (13), Katarzyna Pawlak (5-mix, 7)
Źródła: Lewica.pl, Niezależna.pl, Skłot Przychodnia, Głos Rosji, Gazeta Polska Codziennie
Kompilacja 5 wiadomości na potrzeby “Wolnych Mediów”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

31
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
eLJot
Użytkownik

Marsze są nie do upilnowania, więc jeśli realnie chce się zabezpieczyć imprezę musi być stacjonarna, w przeciwnym wypadku możliwość reakcji spada drastycznie.

grzech
Użytkownik

nie ma to jak sprawozdanie napisane przez jakiegoś lewaka. Takie ciapkanie powinno być na onetach, wpekach i gazetach a nie wolnyvch mediach

Takie_tam
Użytkownik
Takie_tam

Jeśli opis jest tak samo rzetelny jak ten http://wolnemedia.net/wiadomosci-z-kraju/warszawa-protest-podczas-wykladu-znanego-homofoba/ to nie co sobie nim zawracać głowy.

Jedr02
Użytkownik
Jedr02

No tak najlepiej ignorować wszelkie informacje stwierdzając że wymyślają je lewaki. Nikt nie atakował skłotów, nikt nie atakował ambasady, a jak ktoś to robił to prowokatorzy TVN :P Oczywiście fakt że większość osób z tego marszu popiera takie działania nie zmienia faktu że to na pewno byli prowokatorzy :)

Libertus
Użytkownik
Libertus

(Komentarz usunięty – naruszenie regulaminu, pochwała czynów karalnych, nawoływanie do popełniania przestępstw, szerzenie nienawiści. Admin)

agama
Użytkownik

Tak! WM są prowokacją żydoreptiliańskiej agentury POlszewicko-PiSowsko-GMO-wskiej. Celem WM jest przyciąganie niezależnych myślowo użytkowników, żeby elity mogły na nich rakotwórcze częstotliwości HAARPA kierować.

ZIWK
Użytkownik

@drit
Zmnień dilera, albo bierz połowę…

phbolo
Użytkownik
phbolo

(Naruszenie regulaminu – punkty 3b, 3c, 5c, 5d. Admin)

Fahamore
Gość
Fahamore

Ja na marszu byłem i dla mnie był bardzo spokojny bo nie biegałem na boki i szedłem wyznaczoną trasą marszu Niepodległości. Zadymy z antyfaszystami zrobili kolesie którzy nie brali udziału w marszu tylko się do niego przykleili, poza tym ich impreza była poza trasą marszu(Antyfaszysci byli gotowi do bitwy siedząc na dachu z butelkami i kamieniami). Co do ambasady to można było przewidzieć takie zachowanie (wkońcu za co mamy kochać ruskich, za wszystkie mordy i prześladowania?). odnośnie tęczy na placu Zbawiciela to chyba nie pierwszy przypadek jej niszczenia (a na marginesie plac Zbawiciela też był poza trasą marszu Niepodległości)

A tak z innej beczki z humorem związane z marszem:

Szluga odpalam http://www.youtube.com/watch?v=FFXiK7f0jVo

Białe kaski… http://www.youtube.com/watch?v=sGL9HMz6hqA

Thotal
Użytkownik
Thotal

Brak świadomości powoduje że ludzie poddają się podziałom zorganizowanym przez tzw WŁADZĘ dla podtrzymania mocy urzędowania.
Ci którzy władzę mają i ci, którzy pretendują, potrzebują podziałów jak spragniony wody, siły “bezpieczeństwa” bez niebezpieczeństwa czują się zbędne, a “patriota” jak nie rzuci kamieniem, to nie poczuje że jest wolnym człowiekiem…

pablitto
Użytkownik
pablitto

Dla fanów rozpierduchowych marszów – szukajcie dalej mitycznych “lewaków” (zakładam “lewak” to ktoś, kto się z wami nie zgadza w czymśtam) i dajcie się dalej rolować i wykorzystywać tzw. “władzy”, którą od paru lat zaczęliście nienawidzieć (jakby wcześniejsze były cacy) – i dajcie się przerobić na jej użytek. Niech zgadnę – jutro miłościwie nam panujące Słońce Peru (z całym szacunkiem dla Peru) ogłosi, że w związku z zaistniałą sytuacją pozwolimy sobie pogrzebać dalej w konstytucji…
Tymczasem – sądząc po zdjęciach tej “czołówki” marszu – to niezwykle inteligentna grupa ludzi, sami patriotyczni studenci, naukowcy, artyści – grupa wręcz pacyfistów… która zapewne została podstępnie zaatakowana przez mitycznych “lewaków” czających się wszędzie na dachach (zakładam, że wyposażeni byli w portrety lenina, trockiego, stalina, z sierpami i młotami w dłoniach), a ta tęcza też chciała zapewne przeszkodzić w marszu i podstępnie zagrodziła mu drogę krzycząc “no pasaran!”.

Tak się tworzy zbiorowe paranoje.
Ciekawym, ile lat jeszcze zajmie jakiś realny wzrost świadomości w tym z powodzeniem dającym się dzielić na zawołanie społeczeństwie… :/

kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

Podsumowując,skoro podpisy pod referendum sejm w wolnej Polsce odrzuca,skoro nie można w inny sposób pokazać swojego niezadowolenia to zostaje nam tylko to:

http://www.youtube.com/watch?v=RkeHGQVYGOc#t=34

MilleniumWinter
Użytkownik
MilleniumWinter

@admin
Korzystając z tragedii na Filipinach szczyt podejmie decyzję o “konieczności stworzenia ogólnoświatowej organizacji reagującej w takich przypadkach” a po jej utworzeniu nadawanie jej coraz większych uprawnień będzie pestką. Tak powstanie Rząd Światowy ze stolicą … w Warszawie.

Burro
Użytkownik
Burro

Polska jest kolonia ale w tym przypadku rosjanie nie maja z tym nic wspolnego.

oenr
Gość
oenr

“admin 12.11.2013 05:37

Sprawa ze skłotem wygląda na ustawioną, jakby agenci przeniknęli do jednej i drugiej strony i odegrali wyreżyserowaną scenę, by sprowokować zamieszki. Tym razem służby specjalne działały wyjątkowo subtelnie, bo Tusk chce dobrze wypaść przed opinią polityków na COP (jawne prowokacje, jak w 2012 r., źle by wypadły).”

Aha ha ha ha…

Tak, potwierdzam – sam marsz został zorganizowany przez agentów – sąsiadka rano mi mówiła.

robi1906
Użytkownik

Mi już wystarczy że organizatorem marszu , był poseł Zawisza , i przez to ten marsz nie ma nic wspólnego z patriotyzmem .
Ponieważ ,
patriotyzm to nie jest nienawiść do gejów , lesbijek , lewaków czy ruskich .
patriotyzm to nie jest bicie , kopanie innego Polaka tylko dlatego że inaczej myśli .

A czym jest patriotyzm , mam nadzieję że tego ,przynajmniej tutaj ,tłumaczyć nie trzeba.

lboo
Użytkownik
lboo

@oenr : To za kasę, czy w ramach obowiązków służbowych?

Bo nie wyobrazam sobie żeby ktoś specjalnie zakładał konto żeby tak inteligentny i merytoryczny komentarz napisać.

aZyga
Użytkownik
aZyga

@lboo święte słowa.Tylko barany nie zdają sobie sprawy, że to nie onet, bo My wszyscy znamy się tutaj od lat i od setek dyskusji na inne tematy.

pogromca chazarów
Użytkownik
pogromca chazarów

@robi1906

Co do Zawiszy to racja. To piesek na żydowskiej smyczy i karierowicz.
„Stałym celem radykalnych islamistów jest unicestwienie Izraela. Nie możemy więc zamykać oczu na to, po czyjej stronie jest racja w tym konflikcie. Tą stroną jest Izrael” – komentuje Artur Zawisza.
Co do samego marszu, ważne są intencje ludzi w nim uczestniczących.

pablitto
Użytkownik
pablitto

Taka refleksja mnie naszła – rozumiem, że w mózgu przeciętnego ultra-prawicowca członek Polskiej Partii Socjalistycznej to klasyczny “lewak”.

Jak zatem mózgi te radzą sobie z tym drobnym dysonansem, że “lewak” z PPS wywalczył Polsce niepodległość… a na dodatek jeszcze później ten sam “lewak” obronił tą niepodległość przed ruskim bolszewizmem?

;))))))

Monty Python lepiej by tego nie wymyślił ;)

Cóż, jak mawiał znajomy z brutalną ironią (acz zastanawiam się, ile jest w tym prawdy, niestety) – jedyne, co może to społeczeństwo czegokolwiek nauczyć, to wybuch porządnej bomby atomowej… ;/

PS. skoro to już robi się taka nowa świecka tradycja – może nazwijmy to “święto” świętem narodowej napi3rdalanki, albo jakoś tak. Patrząc na te filmy i zdjęcia, nie widzę wielkiej różnicy między jakąś stadionową zadymą a tym “marszem” – wiem wiem… to wszystko prowokacja, podobnie jak na każdym meczu – setki tajniaków po obu stronach drużyn intensywnie pracują nad skleceniem jakiejś zadymy, albo ustawiają kibolom i “prawdziwym Polaką” (pisownia oryginalna jakiegoś neo-idioty prawie władającego ojczystym językiem) – w gruncie pacyfistycznie nastawionym do życia – USTAWKI…

sr@m na lewicę, i na prawicę – a to co widać na filmach/fotach przypomina bardziej jakieś antropologiczny “park jurajski” ludzko-zwierzęcych zachowań.

viragolo
Użytkownik
viragolo

“patriotyzm to nie jest nienawiść do gejów , lesbijek , lewaków czy ruskich .
patriotyzm to nie jest bicie , kopanie innego Polaka tylko dlatego że inaczej myśli. ” – polać mu !

miarara
Użytkownik
miarara

Juz nudne robi się nazywaniem każdych inaczej myślących lewakami,albo wyodrębnianie liter PO w każdym słowie je zawierającym.

bro
Użytkownik
bro

W tym roku już trzeci raz ze szwagrem te tęcze podpalamy, i trzeci raz ją odbudujemy. Oczywiście znów zrobimy ją z materiałów łatwopalnych, 7 dyszek piechotą nie chodzi :)

A tak na poważnie, zostawiłbym tęczę w stanie jakim jest teraz, bardzo symboliczna instalacja polskiej tolerancji

Pertinax
Użytkownik
Pertinax

Jestem na tym portalu od niedawna. Wydawało mi się, że jest to portal ludzi myślących, głodnych wiedzy z innego niż oficjalne źródła i gotowych naprawiać ten porąbany świat. Jednak nigdy nie przypuszczałem, że jest tu też tylu prawicowych oszołomów. Smoleńskie brednie, pochwała głupio ukierunkowanej zadymy i faszystowskiej frazeologii. Rozpacz i paranoja w jednym…

23
Użytkownik
23

Mi tam podoba się ta kompilacja.

firestarter
Użytkownik
firestarter

Cóż, cały czas trwa polaryzacja społeczeństwa… w tym wypadku na “lewych” i “prawych”. Jeśli ktoś tego nie widzi, to daje się wkręcać w różne happeningi. Powiem wprost… cały czas podejmowane są próby wrzucania nas w konkretne tunele rzeczywistości. Ludzie, którzy już przyzwyczaili się do miejskiego życia i nie wyobrażają sobie życia na wsi są (tak mi się wydaje) wyjątkowo podatni na manipulacje. Informacje o świecie pobierają z mediów wszelkiego rodzaju, a tam chcąc nie chcąc podawana jest propaganda. Niestety, większość informacji nie jest całkowicie “sucha”, bardzo często pojawiają się słowa nacechowane poglądami “dziennikarzy”. Sztuka czytania między wierszami, działania podejmowane zgodnie z energią serca – tego nam trzeba. Najbliżej prawdy będzie ten, kto wytrzyma cały rok sam w jaskini – szamani tak robią, a potem leczą ludzi z różnych chorób fizycznych i psychoz… No ale znajdźta mi jakiegoś szamana w Polsce… Zna ktoś jakiegoś?

A co do samej tęczy, to może trza zrobić coś takiego… http://gadzetomania.pl/2013/11/07/wtf-dnia-warszawska-tecza-z-nyan-catem-tego-chca-internauci-zwariowali
Turystów by się najechało od zaj… od metra! I bylibyśmy bogaci! ;)

phbolo
Użytkownik
phbolo

WOLNE MEDIA to zła nazwa dla tego portalu. Skoro większość z Was popiera tu “patriotyzm” w opisywanej wcześniej formie to proponowałbym MEDIA PRAWICOWE albo MEDIA NIENAWIŚCI.

Nie mogę zrozumieć jakimi wartościami trzeba się kierować aby popierać takie akty prymitywizmu, przemocy, wandalizmu. Przecież ta zgraja bandytów nawet strażakom nie odpuściła. Może strażacy byli “lewakami”? Chyba tak – w końcu przyjechali czerwonym samochodem…

phbolo
Użytkownik
phbolo

@drit – nie skomle jak pies tylko wyrażam swoją dezaprobatę. Mam do tego prawo- tak jak Ty masz prawo do szczekania co bardzo intensywnie czynisz…
i masz dużo mądrego do przekazania- ubliżyć i decydować za mnie gdzie się mam wypowiadać.

@bos – to trochę tak jakby użyć słów; strony graficznej zamiast strony pornograficznej… też krócej i też nijak się ma jedno do drugiego

aZyga
Użytkownik
aZyga

Problem mamy taki, że lewacy narodowców porównują do faszystów, a narodowcy lewaków do komunistów (UB,SB itd) co z jednej i z drugiej strony mija się z prawdą.

lboo
Użytkownik
lboo

@aZyga: Problem jest taki że mózgi wyprane propagandą widzą czarno-biały świat który składa się tylko z lewaków i prawicowców. Nie ma nic poza i nie liczą się poglądy danej osoby na dowolny temat, liczy się tylko przyczepiona etykietka jednej lub drugiej strony.