Niespokojnie na granicy Azerbejdżanu i Armenii

Opublikowano: 18.07.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 729

Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu oświadczyło, że obecnie w regionie Tovuz na azerbejdżańsko-armeńskiej granicy panuje względny spokój, miejscowości nie są ostrzeliwane, ale generalnie napięcie się utrzymuje.

„Oddziały sił zbrojnych Armenii, używając karabinów maszynowych dużego kalibru i karabinów snajperskich, 53 razy w ciągu doby naruszały zawieszenie broni w różnych kierunkach frontu. Obecnie w kierunku regionu Tovuz na granicy państwowej Azerbejdżanu i Armenii panuje względny spokój, nasze miejscowości nie są ostrzeliwane, ale generalnie napięcie się utrzymuje” – poinformował Sputnika azerbejdżański resort obrony.

Wcześniej – według Ministerstwa Obrony nieuznanej republiki Górskiego Karabachu – siły obrony powietrznej Karabachu zestrzeliły w sobotę rano azerbejdżański dron zwiadowczy. „18 lipca około godziny 06:38 oddziały obrony powietrznej Armii Obrony [Karabachu – red.] zniszczyły w kierunku północno-wschodnim linii podziału wrogi dron Orbiter-3, wykonujący lot zwiadowczy” – podano w komunikacie na stronie ministerstwa. Resort zapewnił, że „oddziały Armii Obrony nadal w pełni kontrolują sytuację na linii frontu i pewnie chronią powietrzne i lądowe granice republiki”.

Od 12 lipca na armeńsko-azerbejdżańskiej granicy trwają walki w przyległych do siebie rejonach – w rejonie Tovuz, graniczącym z Gruzją i prowincją Tovuz – kilkaset kilometrów od nieuznanego Górskiego Karabachu, gdzie obecnie panuje spokojna sytuacja. Na miejscu ostrzałów znajdują się posterunki wojskowe zlokalizowane niedaleko wsi Mowses.

Według informacji Baku zginęło 12 azerbejdżańskich wojskowych, w tym generał. Z kolei strona armeńska poinformowała o śmierci czterech wojskowych, kolejnych jedenastu zostało rannych. Azerbejdżan i Armenia zrzucają na siebie winę za ostrzały. Szereg państw i organizacji międzynarodowych wyraziło zaniepokojenie sytuacją na armeńsko-azerbejdżańskiej granicy i wezwało strony do dialogu. Rosja proponuje pomoc w negocjacjach.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.