Niespokojne obchody Dnia Niepodległości

Opublikowano: 27.03.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 255

Obchodzone w dniu 25 marca uroczystości związane z odzyskaniem przez Grecję niepodległości zakończyły się licznymi protestami i incydentami. W większości przypadków uczniowie skandowali hasła na znak poparcia dla Cypru. Zorganizowano także marsze protestacyjne przeciwko reformie szkolnictwa wyższego. Policja zatrzymała protestujących w Patrze i Loutraki, używając do tego celu broni chemicznej.

Defilada wojskowa w Atenach odbyła się przy maksymalnych środkach bezpieczeństwa. Centrum miasta zamieniono w twierdzę mobilizując 4 tys. funkcjonariuszy. Według obserwatorów sił bezpieczeństwa było dwukrotnie więcej niż osób przyglądających się paradzie.

Najgwałtowniejszy przebieg miały wydarzenia na Rodos, gdzie jedna z kobiet raniła nożem członka rady miejskiej, a inny protestujący uderzył w twarz szefa lokalnej policji.

Tego samego dnia, w wielu regionach kraju miały miejsce silne protesty przeciw neofaszystowskiej partii Złoty Świt.

Źródło: Grecja w Ogniu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o