Niesamowicie realistyczny podwodny dron przypominający rybę

Opublikowano: 11.07.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1137

Ultrarealistyczny podwodny dron, wzorowany na rybie, cieszy się dużym zainteresowaniem w sieci od czasu debiutu na wojskowej wystawie na początku tego miesiąca.

Na pierwszy rzut oka była to po prostu ryba, która zdawała się pływać i zachowywać normalnie. Obiekt płynął normalnie, unosił na chwilę głowę, gdy dotarł do ściany, a potem znowu tylko machał ogonem i płynął w innym kierunku. Na pierwszy rzut oka jego wygląd i ruchy były takie same jak prawdziwej ryby i dopiero po bliższym przyjrzeniu się można było zrozumieć, że jest to zaawansowany robot, podobny do ryby.

Bioniczna arowana, opracowana przez chińską firmę Boya Gongdao, opiera się na wyglądzie i płynnym ruchu prawdziwych ryb. Jest wyposażony w różne czujniki i technologię do globalnego monitorowania wizyjnego, a także ma żywotność baterii 6-8 godzin.

Twórcy tej niewiarygodnie realistycznej ryby – robota uważają, że może ona być najbardziej przydatna w edukacji i badaniach naukowych, a także w badaniach biologii morskiej, ale nie można ignorować jej potencjału w szpiegostwie i inwigilacji, zwłaszcza biorąc pod uwagę zainteresowanie Chin inwigilacją przy użyciu sztucznej inteligencji.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o