Niepokoi ich patriotyzm Niemców na Euro 2016

Opublikowano: 20.06.2016 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 343

Młodzieżówka niemieckiej partii Zielonych wyraziła niepokój z powodu nadużywania symboliki niemieckiej flagi w związku z piłkarskimi Mistrzostwami Europy. Według lewicy, narodowe barwy są „używane przez uczestników demonstracji przeciwko imigrantom”, stąd mogą prowadzić do eksponowania patriotyzmu i dumy narodowej.

W artykule dla dziennika „Tagesspiegel”, Emma Sammet, rzeczniczka Zielonej Młodzieży w Berlinie, podzieliła się refleksjami na temat używania narodowych barw Niemiec w trakcie Mistrzostw Europy. Jej zdaniem były one po raz pierwszy eksponowane na tak szeroką skalę w 2006 r., co mogło przyczynić się do wzrostu sympatii dla „prawicowych ekstremistów”, którzy obecnie organizują demonstracje przeciwko napływowi imigrantów. Według działaczki Zielonych, czarno-czerwono-złota flaga rozbudza patriotyzm, a niepokoić powinny też deklaracje rządzącej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) wzywającej Niemców do większego patriotyzmu.

Według Sammet, w obecnym zbiorowym entuzjazmie nie chodzi jedynie o wsparcie dla piłkarskiej reprezentacji Niemiec, ale motywacją dla części kibiców jest również patriotyzm i duma narodowa oraz przywiązanie do Niemiec i narodu. W związku z tym rosnąć może poparcie dla przeciwników wielokulturowego społeczeństwa, co budzi oczywiście zaniepokojenie Zielonych.

W ubiegłym tygodniu inna struktura młodzieżówki Zielonych w wydanym oświadczeniu podkreśliła, że osoby deklarujące patriotyzm powinny być izolowane, bowiem patriotyzm ma stałe konsekwencje w postaci agresywnych zachowań.

Na podstawie: Jungefreiheit.de
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Maximov
Użytkownik
Maximov

Brawo lewactwo!
Jeszcze trochę i przedstawiciele “wielokulturowości” ograniczą wasze prawo do wolności słowa, ubioru, etc.

MichalR
Użytkownik
MichalR

Ja to jestem zdania że używanie języka niemieckiego wyzwala w ludziach podobne niepokojące objawy jednoczące ze sobą naród niemiecki. Najlepiej byłoby więc gdyby Niemcy przestali mówić po niemiecku – to dopiero byłoby wyjście na przeciw multikulti. Co więcej jak pokazują niezależne obserwacje na ulicach Niemiec rodowici biali Niemcy mówią niemal wyłącznie w języku niemieckim, a to już podpada pod ksenofobizm, a jeśli zwrócimy uwagę na to że Niemcy o innym kolorze skóry częściej mówią w językach przyjezdnych, to można doszukiwać się w podejściu tych pierwszych oznak rasizmu związanego z niedostateczną chęcią integracji.