Nieoczekiwane wyjaśnienie kobiecego orgazmu

Opublikowano: 16.10.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 443

Żeński orgazm tłumaczy się jednoczesną podwyższoną aktywnością kilku ośrodków mózgowych, głosi badanie opublikowane w “The Journal of Sexual Medicine”.

Naukowcy z Rutgers University w USA wykorzystali funkcjonalny rezonans magnetyczny, aby zarejestrować pracę neuronów podczas stymulacji seksualnej.

W badaniu udział wzięło 40 kobiet, które poproszono o wypełnienie ankiety o ich życiu seksualnym i relacjach. W wyniku tego do skanowania wybrano dziesięć osób, które napisały w ankiecie, że podczas stosunku przeżywają silny orgazm. Procedura rezonansu magnetycznego odbywała się podczas klitoralnej stymulacji, której dokonywał partner lub sama kobieta.

Wyjaśniono, że aktywność mózgu stopniowo się zwiększała, aktywne były sensoryczne i motoryczne ośrodki mózgu, a także układ podniecenia. Zarejestrowano podwyższoną aktywność neuronów w hipokampie, odpowiadającym za tworzenie emocji, w ciele migdałowatym, warunkującym przyjęcie decyzji i podwzgórzu.

Naukowcy uważają, że otrzymane dane mogą być wykorzystywane w praktyce medycznej do pomocy kobietom, które z różnych powodów nie przeżywają orgazmu.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 17.10.2017 06:51

    Wymyślą pigułkę na orgazm kobiecy ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.