Niemowlęta i dzieci umierają w aresztach śledczych

Opublikowano: 18.05.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 380

Ukazał się wstrząsający raport na temat warunków przetrzymywania aresztowanych w Maidugur, w północno-wschodniej Nigerii. Tylko od stycznia do kwietnia br. zmarło tam 149 osób w tym 11 dzieci i niemowląt.

Obecnie w koszarach pełniących rolę aresztu śledczego przebywa około 1,2 tys osób w tym co najmniej 120 dzieci, które zatrzymano z rodzicami bądź urodziły się w niewoli. Część to bojownicy terrorystycznej sekty Boko Haram, a inni to ofiary zwyczajnych łapanek.

Amnesty International udokumentowała trzy przypadki takich masowych zatrzymań w 2016 roku. Aresztowań dokonywano ewidentnie, że względu na płeć i wiek, z pominięciem wszelkich procedur, nie postawiwszy żadnych zarzutów.

Praktyką w areszcie jest rozdzielanie rodzin. Z matkami mogą przebywać dzieci poniżej 5 lat – w trzech przepełnionych celach takich dzieci było ponad 60. Chłopcy w wieku powyżej 5 lat trzymani są w osobnych pomieszczeniach bez rodziców i mogą się z nimi kontaktować jedynie w asyście strażników. Głód, pragnienie i choroby to codzienność, która dotyka zarówno dorosłych jak i dzieci. Stąd wysoka śmiertelność i jednych i drugich. Tylko pomiędzy 22 a 25 kwietnia zmarło troje dzieci poniżej 5 lat.

“Odkrycie, że niemowlęta i małe dzieci zmarły w strasznych warunkach w areszcie wojskowym jest zarówno wstrząsające, jak i przerażające. Wielokrotnie biliśmy na alarm w związku z wysoką śmiertelnością więźniów w koszarach Giwa, ale ostatnie wyniki pokazują, że zarówno dla dorosłych jak i dzieci jest to po prostu obóz śmierci” – powiedział Netsanet Belay, Dyrektor Badań i Wsparcia Amnesty International dla Afryki.

“Raport jest zaskoczeniem i szokiem, ponieważ zalecenia Amnesty International były wdrażane (…) ma on na celu zepsucie wizerunku wojska i nie ma w nim choćby odrobiny prawdy” – oświadczył nigeryjski rzecznik wojskowy, generał brygady Rabe Abubakar. “Raport ten nie zahamuje naszych działań podjętych przeciwko terrorystom Boko Haram aż do ich unicestwienia” – dodaje generał.

Szkoda, że tzw. obrońcy życia na całym świecie nie staną w zjednoczonej obronie nigeryjskich niemowląt. Tamtejsze więzienia im nie przeszkadzają, gdyż z pewnością nie przeprowadza się tam aborcji.

Raport dostępny jest TUTAJ.

Autorstwo: TMS
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.