Niemka została nowym sekretarzem OBWE

Opublikowano: 02.12.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1705

Sekretarz generalna Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych Niemka Helga Maria Schmid zostanie nowym sekretarzem generalnym Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), donosi gazeta „Presse”, powołując się na źródła dyplomatyczne.

Według gazety przedstawiciele państw uczestniczących w OBWE byli w stanie dojść do porozumienia w sprawie kandydatów zaproponowanych przez Albanię na urzędującego przewodniczącego OBWE na zamkniętym posiedzeniu we wtorek wieczorem.

Formalna decyzja zapadnie na Radzie Ministrów Spraw Zagranicznych OBWE, która odbędzie się po raz 27. w dniach od 3 do 4 grudnia, ale po raz pierwszy odbędzie się w trybie wirtualnym w związku z pandemią koronawirusa.

Oprócz Schmid na stanowisko sekretarza generalnego OBWE kandydował były minister spraw zagranicznych Rumunii Cristian Diaconescu.

Na wirtualnym posiedzeniu Rady Ministerialnej 57 państw uczestniczących OBWE będzie również musiało zatwierdzić kandydatów na stanowiska wysokiego komisarza ds. mniejszości narodowych, przedstawiciela OBWE ds. wolności mediów oraz szefa Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.