Niemieckie odpady nielegalnie trafiają do Polski?

Opublikowano: 13.06.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1426

Rzecznik brandenburskiego urzędu kryminalnego poinformował, że w ostatnim czasie zaobserwowano wzrost nielegalnych transportów odpadów z Niemiec do Polski.

Jak informuje Polskie Radio, powołując się na informacje niemieckiej gazety „Der Tagesspiegel”, w Brandenburgii wykryto nielegalny magazyn odpadów budowlanych, które najprawdopodobniej miały trafić do Polski. W związku z jego funkcjonowaniem aresztowano aresztowała 29-letniego mieszkańca Berlina pod zarzutem nielegalnego wywożenia śmieci.

Namierzone nielegalne wysypisko położone jest w dawnej kopalni żwiru w Beeskow we wschodnich Niemczech, niedaleko granicy z Polską. Niemiecka policja podejrzewa, że odpady z tego wysypiska były wywożone do Polski, ciężarówki miały kursować po kilka razy dziennie. „Z dotychczasowego śledztwa wynika, że skala transportów była znaczna” – poinformował rzecznik Landowego Urzędu Kryminalnego (LKA) w Brandenburgii. „Obserwujemy wzrost nielegalnych transportów odpadów do Polski” – powiedział rzecznik.

Jak zaznacza Der Tagesspiegel, niemiecka mafia śmieciowa coraz chętniej wywozi odpady zagranicę. „Śledczy coraz rzadziej odkrywają nielegalne wysypiska, a firmy zajmujące się wywozem odpadów i mafia śmieciowa stosują nowe metody działania. Od lat kwitnie eksport odpadów, w tym nielegalnych, do Polski. W ostatnich latach kilkakrotnie płonęły tam nielegalne wysypiska śmieci – z odpadami z Niemiec” – pisze niemiecka gazeta.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 8 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.