Maszty telekomunikacyjne zabijają drzewa

Opublikowano: 23.08.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1462

Po 9 latach badań, nowe badanie odkryło, że emisje elektromagnetyczne z wież komórkowych (dotyczy nie tylko 5G – przypis WM) wywołują „wysokiego stopnia szkody” u drzew w zasięgu masztów. Badanie lasów w Bamberg i Hallstadt, Niemcy, powiązało dane fotograficzne i obserwacyjne, i zmierzyło promieniowanie elektromagnetyczne.

„To stanowi zagrożenie dla drzew na całym świecie” – powiedziała Cornelia Waldmann-Selsam, współautor badania. „Te wyniki zgadzają się z faktem, że szkody wyrządzone drzewom przez wieże komórkowe zwykle zaczynają się na jednej stronie, przechodząc z czasem na całe drzewo”.

Inne badania pokazują niszczenie roślin przez promieniowanie bezprzewodowe. Holenderskie badanie z 2010 opublikowane w „Popular Science” wykryło, że WiFi wywołuje chorobę popromienną u drzew liściastych w tym „krwawienie i pęknięcia w korze” i „podobny do ołowianego połysk” na liściach. „W Holandii aż 70% miejskich drzew cierpi na zatrucie popromienne, w stosunku do 10% cierpiących 5 lat temu”.

Tysiące badań wiążą promieniowanie bezprzewodowe z niepożądanym wpływem na zwierzęta. Tylko 10 minut narażenia wywoływało zaburzenia nawigacyjne, komunikacyjne, trawienne i natlenienia u pszczół, prowadząc do wymierania ich kolonii. Promieniowanie bezprzewodowe osłabiało zdolności nawigacyjne i reprodukcyjne ptaków, i wywoływało niszczenie piór. U żab w okolicy wież występuje niska koordynacja ruchowa, asynchroniczny wzrost i 90-procentowy wskaźnik śmierci.

Bezprzewodowe technologie, w tym 5G z normami natężenia promieniowania podwyższonymi o 10 000 razy, wywołują udokumentowane szkody u ludzi, w tym raka, uszkodzenie DNA, przerwanie bariery krew-mózg, osłabiony przepływ krwi do mózgu, urazy w układzie rozrodczym; uszkodzenie prenatalne mózgu; zmniejszony poziom melatoniny i uszkodzenie mitochondriów, spermy i jąder; problemy poznawcze i z pamięcią, zaburzenia neurologiczne, zmiany hormonalne, Alzheimera; palpitacje serca, zmiany EEG, skutki słuchowe; zaburzenia układu odpornościowego, stres oksydacyjny i nadmiar wapnia, zdaniem pracy opublikowanej w Environmental Research Journal w 2018.

Kiedy świat czeka w izolacji, Facebook i inne korporacje w rekordowym tempie stawiają maszty 5G. „Scientific American”, najstarsze czasopismo naukowe w Ameryce, wydało następujące ostrzeżenie: „Nie mamy żadnego powodu by uważać, że 5G jest bezpieczna” („We Have No Reason to Believe 5G is Safe”).

Autorstwo: Robert F. Kennedy jr
Tłumaczenie: Ola Gordon
Źródło oryginalne: Fort-Russ.com
Źródła polskie: Wolna-Polska.pl, Chomikuj.pl/OlaGordon


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. pikpok 20.06.2020 14:07
  2. Doctor Who 28.06.2020 13:59

    Każdy smog elektromagnetyczny jest szkodliwy.

  3. agama 23.08.2020 22:31

    średnia długość życia mocno się skróci, szczególnie dla nowych pokoleń. Tak że pod tym względem średniowiecze 2 się kłania

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.