Niemiecki rząd „niepokoją” masowe protesty antypandemiczne

Opublikowano: 25.01.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1583

Niemiecki rząd jest poważnie „zaniepokojony” największą w historii państwa liczbą protestów przeciwko ograniczeniom covidowym.

Wpływowa niemiecka gazeta „Die Welt” ujawnia, że tego samego dnia protesty odbyły się w ponad 1000 miejscach w całym kraju. „Rząd jest zaniepokojony zdecentralizowanymi akcjami”, donosi gazeta, a jedno ze źródeł określa „ogrom” demonstracji jako „przygnębiające”. „Nigdy wcześniej w historii Republiki Federalnej nie było demonstracji, które byłyby bardziej powszechne, niż w ciągu ostatnich kilku tygodni”, stwierdza raport, a rząd naliczył 1046 oddzielnych protestów z udziałem około 188 000 uczestników.

Można by pomyśleć, że zamiast opisywać takie wydarzenia jako „przygnębiające”, władze w Niemczech rozważyłyby wysłuchanie woli swoich obywateli.

Skandal w Hamburgu, którego burmistrz kłamał, że nieszczepieni stanowią 95% przypadków covida, nie przywrócił zaufania obywateli. Dochodzenie senackie wykazało, że faktyczna liczba wynosiła 14,3%.

Niemcy nadal realizują plany wprowadzenia obowiązkowej szczepionki przeciw covidowi, a debata parlamentarna na ten temat zaplanowana jest na przyszły tydzień.

W zeszłym roku redaktor naczelny czołowej niemieckiej gazety „Bild” przeprosił za wywołane strachem relacje na temat covida, w szczególności dzieci, którym powiedziano, że „zamordują swoją babcię”.

Tymczasem Republika Czeska, po licznych dużych protestach w Pradze, zrezygnowała z planów wprowadzenia obowiązkowej szczepionki przeciwko covidowi dla niektórych grup.

Źródło: LegaArtis.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.