Niemiecki rząd domaga się unijnej kontroli nad platformą Muska

Opublikowano: 24.12.2022 | Kategorie: Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2363

Berlin zwrócił się w czwartek do Komisji Europejskiej z wnioskiem, by Twitter, podobnie jak inne firmy technologiczne, był ściśle kontrolowany. Chodzi o rzekome obawy dotyczące przestrzegania wolności słowa.

Sven Giegold, sekretarz stanu w niemieckim ministerstwie gospodarki, napisał do Komisji Europejskiej, wyrażając obawy dotyczące zasad platformy Twittera oraz ich nagłych zmian i arbitralnego stosowania od czasu przejęcia tego medium przez Elona Muska. Niemiecki wiceminister zwrócił uwagę na nagłe zawieszenie kont dziennikarzy podających miejsce pobytu miliardera, a także o ograniczenie widoczności niektórych linków. Jego zdaniem Unia Europejska powinna wykorzystać wszystkie dostępne możliwości, aby chronić konkurencję oraz wolność słowa na platformach cyfrowych.

Giegold wezwał także Komisję Europejską do wdrożenia poprawek do ustawy Digital Markets Act, która zacznie obowiązywać w maju 2023 r. W swoich założeniach ustawa ma zapewnić wyższy stopień konkurencji na europejskich rynkach cyfrowych i zapobiec nadużywania swojej pozycji na rynku przez dużych graczy – tzw. gatekeeperów. Są to m.in. Google, Apple, Meta, Amazon, a także Microsoft.

Berlin chce, aby Twitter, którego właścicielem jest amerykański multimiliarder, znalazła się także w gronie tzw. gatekeeperów.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Tysol.pl, Euractiv.com
Źródło: MediaNarodowe.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Kiedy „Twitter” blokował krytykę pandemii, preparatów covidowych i aferę z laptopem Huntera Bidena, to wszystko było OK i nikt o łamaniu wolności słowa w mediach mainsteramowych nawet słowem się nie zająknął. A kiedy Musk zwiększył wolność słowa na „Twitterze”, anulując poprawność polityczną, nagle upominają się o wolność słowa?! Hipokryci…


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.